logo

Futsal Extraliga 2.kolo: Levice zvíťazili nad Prešovom, Nové Zámky uspeli v Bratislave

nedeľa, 05.10.2025|Posledná aktualizácia 5.10.2025 10:54

Do súťaže vstúpil aj prešovský Tatran, na palubovke Levíc ukázal, že s ním bude treba počítať v boji o popredné priečky.

Prvé dejstvo v HALEON aréne ovládli domáci, ktorí vstupovali do zápasu s jasným cieľom, po prehre s Lučencom v úvodnom kole, chceli bodovať naplno. Po góloch Rakicu a Ramireza šli do kabín s dvojgólovým náskokom. Keď v 24.minúte zvýšil Camargo na 3:0, zdalo sa, že je rozhodnuté. Góly však začali padať aj do domácej siete. Zverenci Milana Chudého si však už nenechali ujsť prvé víťazstvo v sezóne.

DSC_7271.jpg
Momentka pred zápasom 2.kola Futsal Extraligy medzi Levicami a Prešovom, kapitáni V. Rakica a J. Kuhajdík s rozhodcovským duom S. Polomským a L. Peškom.
autor: Lukáš Droppan

Banskobystričania pre problémy s halou nastúpili v Badíne, proti vysokoškolákom z Bratislavy dominovali v prvom polčase, kedy si vybudovali pohodlný trojgólový náskok. Ten po obrátke po góloch Hubočana a Solárika navýšili na 5:0. V závere prišli aj chvíle hostí, ktorí tromi rýchlymi gólmi znížili na konečných 3:5 z ich pohľadu.

Skvelý vstup do novej sezóny majú za sebou Nové Zámky. Po víťazstve v 1.kole v Šuranoch nad B.Bystricou si všetky body vezú aj z úvodného duelu na ihrisku súpera. Pinerola hneď na začiatku druhého polčasu otočila vývoj stretnutia v Dome Športu, rozhodnutie ale prišlo v 30.minúte kedy góly Petíka a Moldu priklonili misky váh definitívne na stranu hostí.

Kolo sa dohrá v pondelok televíznym zápasom FUTSAL KLUB Lučenec - Podpor Pohyb Košice pred kamerami Areny Sport.

Futsal Extraliga 2.kolo:

Futsal Team Levice - FC Tatran Prešov futsal 5:3 (2:0)
Góly: 8. Rakica, 18. a 31. Ramirez, 24. a 39. Camargo - 25. a 39. Kuhajdík J., 32. Kuhajdík D.

MIBA Futsal Banská Bystrica - 4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava 5:3 (3:0)
Góly: 6.Kollár, 8. Rafanides, 10. Vajda, 25. Hubočan, 36. Solárik - 37. a 40. Haramia, 38. Paulo Neves

Pinerola 1994 FA Bratislava - MŠK Nové Zámky 2:4 (0:1)
Góly: 21. Blahušiak, 22. Koricina - 7. a 33. Dibusz, 30. Petík, 30. Molda

Mohlo by vás zaujímať

Futsal Extraliga 1.kolo: N.Zámky zdolali v Šuranoch B.Bystricu, levický TV zápas pre Lučenec

30.9.2025

Slováci v bratislavskej odvete doťahovali, víťazstvo 5:3 na postup nestačilo

23.9.2025

V odvete chceme zmazať trojgólové manko. Podľa Tomáša Drahovského sa to dá

22.9.2025

Reprezentácia bez Drahovského prehrala v prvom zápase play off v Gruzínsku 1:4

18.9.2025

Slováci si chcú z Gruzínska priniesť sľubný výsledok do odvety v Bratislave

17.9.2025

Úvodných osem gólov novej sezóny, Lučenec zdolal Levice a ovládol Superpohár

6.9.2025

Reprezentácia do 19 rokov odohrala prípravné zápasy s Českom v Hodoníne

5.9.2025

Slovenský futsal pripravil pre futsalové kluby marketingový seminár

28.8.2025

V Bratislave sa v septembri uskutoční MEDIA DAY Slovenského futsalu

22.8.2025

Nominácia reprezentácie U-19 na prípravné zápasy s Českom v Hodoníne

20.8.2025

FUTSAL EXTRALIGA: Na úvod sezóny vyzvú Levice Lučenec, Prešov privíta Pinerolu

15.8.2025

Súčasťou septembrového seminára pre trénerov v Lučenci aj návšteva Superpohára

9.8.2025