logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Po neúspechu s Bieloruskom sme skvele využili voľný deň, odveta s Iránom bude náročná

streda, 04.12.2019|Posledná aktualizácia 07.12.2019 09:39

MAŠHAD – Po neúspešnom zápase s Bieloruskom sa naša výprava v iránskom Mašháde vybrala počas voľného dňa zresetovať hlavy do mesta a načerpať sily pred stredajším stretnutím s Iránom, ktorý už nebude spadať do Mashhad Cupu, ale pôjde o klasický prípravný zápas.

Na spomínanom Mashhad Cupe sme nakoniec za divokú remízu 5:5 s Iránom a prehru 1:4 proti Bielorusku obsadili tretiu pozíciu. Z prvej priečky sa tešili Bielorusi, ktorí vo vzájomnom meraní síl zdolali Irán tesne 3:2. Domáci favorit skončil druhý: „Vedeli sme, že to bude fyzicky ťažký zápas, keďže Bielorusko malo predtým voľno a toto bol ich prvý zápas. Boli živší a agresívnejší. Nemôžem povedať, že by sme nechceli, ale u niektorých hráčov bolo vidieť únavu. Hlavne u tých, ktorí proti Iránu odohrali viac minút. Mrzí ma, že sme zahodili veľa šancí, hlavne z brejkových situácií. Mali sme dosť zlých vecí v defenzíve, kde sme zaostávali. V druhom polčase sme chceli vyrovnať, no dostali sme blbý gól na 1:3, čo všetko zlomilo. Chceli sme ísť vtedy na power-play, ale inkasovali sme znova. Následne sme išli do rizika. Power-play bola len s dvomi šancami, ktoré sme mali premeniť. Hra s piatimi hráčmi nebola dobre zvládnutá. Turnaj nám ukázal, na čom zaostávame. Do kvalifikácie ich musíme odstrániť,“ hodnotil zápas s Bieloruskom hlavný tréner Marián Berky: „Proti Bielorusku, ktoré bolo čerstvé, nám chýbali aj sily. Súper to zvládol výborne, čo nás mrzí, pretože šance sme mali a mohli sme siahnuť aspoň na bod,“ doplnil kapitán Peter Kozár.

Počas utorka teda naša výprava neobula halovky, no tenisky a po raňajkách sme sa vybrali navštíviť tisíc kilometrov štvorcových veľký komplex mešít s názvom Imam Reza Holy Shrine a jej najslávnejšiu mešitu Goharshad Mosque. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavostí, hráči si tento výlet užili. Následne sme si nakúpili nejaké predmety a pozreli si duel Bieloruska s Iránom, pričom realizačný tím stihol aj menšiu prechádzku na kopce v Mašháde, odkiaľ bol krásny pohľad na mesto. Hráči šetrili sily, a tak ostali pozerať zápas priamo v hale, alebo v televízii, kde sa vysielal naživo: „Vedeli sme, čo nás čaká. Išli sme do posvätného miesta domácich obyvateľov, ktoré bolo naozaj pekné a ľudia v Iráne si ho vážia. Pre mňa osobne to bolo miestami až príliš, ale tak domácim sa to páči. Neskôr sme išli obzrieť obchody a večer si pozreli zápas. Takýto deň padol vhod. Nikdy sa nehrajú tri zápasy za tri dni, to je náročné. Tento deň voľna je pre nás veľmi dobrý,“ nechal sa počuť Kozár.

Prípravné stretnutia na ázijskej pôde zakončíme v stredu o 15:30 „slovenského“ času, kedy nás čaká odveta s Iránom: „Chceme vidieť ďalších hráčov v plnej minutáži. Chceme dať do zápasu mladších hráčov, aby si vyskúšali ťažké stretnutie a aby sme videli, ako s nimi môžeme počítať v kvalifikácii. Musíme dbať na to, aby boli lepší. Musia dostať spätnú väzbu, nech sa môžu zlepšovať,“ tvrdí tréner Berky: „Tá remíza z prvého stretnutia je pozitívna. Zoberieme si z toho to pozitívne aj negatívne. Podľa mňa druhý zápas s Iránom nebude len prípravný, ale znova veľmi náročný, pretože Irán prehral s Bieloruskom, čiže tréneri asi zvýšia hlas a budú chcieť o to viac vyhrať. Verím, že znova uhráme dobrý výsledok,“ vyjadril sa Peter Kozár.

Náš čas v Iráne je špeciálny aj z toho hľadiska, že ľudia tu futsalom žijú a aj slovenských hráčov majú za veľké ikony. Neustále sa chcú fotiť. Počas voľného dňa a našich prechádzkach Mašhádom sme rozdali nespočetné množstvo fotografií. Domáci sú veľmi milí, radi sa zastavia a okrem fotiek sa aj zaujímavú o Slovensko: „Je to pre nás zábavné a teší nás to. Na druhej strane, vlastne ani neviete čo všetko po nás na zápasoch kričia. Myslím si však, že to sú skôr pozitívne veci. Každopádne, k športu to patrí,“ doplnil Peter Kozár.

Mohlo by vás zaujímať

Slovenskí futsalisti v prípravnom stretnutí nestačili na Irán

7.12.2019

Proti Bielorusku sme nenadviazali na výkon s Iránom a nezískali ani bod

3.12.2019

Po výbornom výkone sme takmer porazili Irán

2.12.2019

Reprezentácia cestuje na turnaj do Iránu

29.11.2019

Ženská reprezentácia proti Ukrajine

4.11.2019

Hlavný cieľ sme splnili, s Azerbajdžanom sa chceme pobiť o prvé miesto

25.10.2019

Slovensko - Moldavsko 7:4 a v predstihu sme si zabezpečili postup do ďalšej fázy kvalifikácie

25.10.2019

Slovensko vstúpilo do kvalifikácie jednoznačným víťazstvom 5:0 nad Čiernou Horou

23.10.2019

Tomáš Drahovský: Jasným cieľom je postup, všetko iné by bolo veľkým sklamaním

20.10.2019

Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta: Cieľom je vyhrať prvé dva zápasy a postúpiť

20.10.2019

Tréner reprezentácie M.Berky pred kvalifikáciou: Nomináciu sme tvorili dlho, vrásky nám spôsobovali hlavne zranenia

19.10.2019

Tesne pred kvalifikáciou o postup na Majstrovstvá sveta

17.10.2019