logo

Kto riadi futsal na Slovensku? Predstavujeme nový Výkonný výbor SF

piatok, 02.07.2021|Posledná aktualizácia 2.7.2021 18:34

Radi by sme Vám predstavili nové vedenie Slovenského futsalu. Výkonný Výbor SF sa už aj stretol na prvom neoficiálnom zoznamovacom rokovaní, kde prebral viaceré témy ohľadom smerovania futsalu na Slovensku.

Bývalý predseda SF Dušan Dobšovič odovzdal vedenie futsalu novozvolenému predsedovi Tomášovi Takáčovi.
autor: futsalslovakia

Postupne Vás budeme informovať o prijatí zásadných rozhodnutí v riadení, ktoré budú mať významný vplyv na chod futsalu v najbližšom období. Gesciu nad komisiami, mládežou, ženami, exekutívou najvyššej slovenskej súťaže, prácou s médiami a PR (oficiálna webstránka, správa sociálnych sietí) prebral s okamžitou platnosťou VV SF a bude prerozdelená medzi jej členov. Konkrétne prerozdelenie kompetencií budeme komunikovať smerom k verejnosti v najbližších dňoch.

VÝKONNÝ VÝBOR SLOVENSKÉHO FUTSALU

PREDSEDA SLOVENSKÉHO FUTSALU – Tomáš TAKÁČ

K futsalu sa dostal prvýkrát začiatkom roku 2002, kedy ho oslovil bratislavský klub Semic Atletico Bratislava. V ňom aj strávil celú svoju hráčsku kariéru a verný je mu do súčasnosti, keď je v kádri tímu pre Ligu 40 v Bratislave. Jednu sezónu (2008) aktívne pomáhal klubu Neografia Martin etablovať sa do slovenského futsalu. V roku 2004 bol v Trnave členom reprezentačného kádra počas kvalifikácie o postup na ME .

Funkcionárska kariéra:

·        Spoluzakladateľ klubu pri reštarte klubu Semic Bratislava (2010)
·        Licenčný hráčsky agent FIFA v agentúre CSM Juraja Vengloša (2005–2013)
·        Hráčsky agent a sprostredkovateľ zápasov (FIFA Match Agent), organizátor športových sústredení a podujatí vo vlastnej agentúre 2T Agent (od 2013)
·        Riaditeľ turnajov UEFA Ligy Majstrov (Slov-matic FOFO BA Main a Elite round 2015, MIMEL Lučenec Main round 2018 a 16-finále Champions League 2021)

ČLEN VV SF za SF-Stredoregión – Milan KAMENSKÝ

Jeho dobrý priateľ Attila Fehérvári, dlhoročný reprezentant a niekoľkonásobný majster SR v drese bratislavského Slov-Maticu FOFO mu jedného dňa povedal, že už v Bratislave nie je šťastný a chce sa vrátiť domov do Lučenca. Pri tejto príležitosti mu napadla myšlienka obnoviť futsal v Lučenci. Pre zdravotné problémy sa na futsalovej palubovke vrcholovo nikdy neobjavil, preto sa dal na funkcionársku kariéru:

·        Prezident futsalového klubu MIMEL Lučenec
·        Majster Slovenska vo futsale (2021)
·        Víťaz futsalovej ligy SR (2020)
·        2. Miesto vo futsalovej lige SR (2018 a 2019)
·        Dvojnásobná účasť vo futsalovej Lige majstrov (Main round, 2018 a 2021)

 ČLEN VV SF za SF-Západoregión – Roman SEDLÁRIK

K futsalu prvýkrát pričuchol asi pred piatimi rokmi v Prievidzi, keď bol ešte pri kormidle futsalu v regióne p. Franko, kde sa snažil s ním úzko spolupracovať. Od malička sa prevažne venoval veľkému futbalu, ale až po čase zistil že existuje futbal aj v hale a tomu sa aktuálne venuje ako tréner alebo funkcionár.

·        Hlavný tréner klubu TNF Prievidza (muži, juniori, ženy)
·        Manažér klubu, keďže prezident p. Idranyi je mimo Slovenska

·        Od roku 2020 člen VV SF za Západoregión 

ČLEN VV SF za SF-Východoregión – Martin ANDOR

Keď spomeniete na východe Slovenska Maca, pozná ho každý, kto malý futbal, alebo futsal v tomto kúte krajiny aspoň trochu pozná. Hráčsku kariéru sľubne rozbehol ešte v minulom storočí v známom klube UPŠ Košice, pamätníci si ho spojujú aj s klubom Družstevná. Jeho výkony a vedomosti do vyniesli až do reprezentačného výberu, zahral si na ME aj MS, na Európskom šampionáte sa predstavil aj ako tréner (1992).

·        Zakladal košický futsal okolo roku 1991, rovnako tak aj futsal Východ (1994)
·        Od roku 1993 pravidelný člen VV SF s menšími prestávkami
·        Účastník MS 1982 v Brazílii (6.miesto), MS 1985 v Austrálii (6.miesto)
·        Účastník ME 1985 v Španielsku (2.miesto) 

ČLEN VV SF za SF-Bratislava – Ivan ČUHÁR

Ešte sálový futbal, ktorý sa postupne vyprofiloval do futsalu, začal vnímať a rovnako tak aj hrať ešte na vysokej škole. So svojimi priateľmi sa stal súčasťou známej organizácie Barabérov, ktorý sa v Bratislave postupnými krokmi prepracovali na jednu sezónu až do najvyššej súťaže, extraligy. Stále je aktívny, teraz už v Lige 40 v rovnakom drese. Futsal je pre Ivana Čuhára šport s obrovským potenciálom, chce mu pomôcť, aby sa dostal postupne na pozície, na ktoré patrí. Energiu by chcel venovať rozvoju cez podporu mládeže. V roku 2019 sa stal členom VV SF, v ktorého gescii bola matrika Slovenského futsalu.

·        Od roku 2015 generálny sekretár SF- Bratislava
·        Od roku 2019 člen VV SF 

ČLEN VV SF – Vladimír AMBROZEK

Od futbalu je iba kúsok k futsalu. Od prípravky až po mužov verný bratislavskému Tatranu Devín, po konci kariéry presedlal na futsal. Po krátkej anabáze v bratislavských tímoch Smädní Mnísi a Semic Bratislava zakladá s priateľmi tím Tre Kronor, v ktorom odohral dlhých 17 sezón ako kapitán a manažér klubu, odvtedy ho každý pozná ako Vladssona. V roku 2005 dostal od B. Horáka ponuku spravovať oficiálnu stránku Futsalslovakia.sk a v rovnakom roku vstúpil do legendárneho klubu Slov-Matic FOFO, kde sa od webmastera prepracoval až na post generálneho manažéra klubu po boku veľkého Martina Grendára, ktorý ho zasvätil do tajov futsalu. Po jedenástich tituloch s oranjes prijal ponuku Pineroly Bratislava, s ktorou v roku 2019 zaokrúhlil počet majstrovských titulov na tucet.

·        Generálny manažér (Slov-Maticu FOFO Bratislava 2005-2017, Pinerola 2018-2019)
·        12-násobný Majster Slovenska vo futsale (2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 a 2017 v Slov-Maticu FOFO Bratislava, 2019 v Pinerole Bratislava)
·        2. miesto vo futsalovej extralige (2009 a 2016)
·        3. miesto vo futsalovej extralige (2018)
·        Generálny manažér futsalovej reprezentácie SR „A“ 2010–2015
·        Futsalový koordinátor na SFZ 2015
·        Hlavný usporiadateľ turnaja futsalovej Ligy Majstrov (Main round 2010, 2015 a 2018 v Bratislave a Lučenci, Elite round 2015 na Zimnom štadóne O. Nepelu v Bratislave)
·        Riaditeľ a hlavný usporiadateľ turnaja futsalovej UEFA Ligy Majstrov pre Spartu Praha futsal (Main round 2019 v Prahe)
·        10-násobná účasť vo futsalovej lige Majstrov Main round, 8-násobná v Elite round
·        Pomoc pri usporiadaní športových sústredení a podujatí agentúrou 2T Agent po boku jej zakladateľa Tomáša Takáča na Slovensku i v zahraničí 

ČLEN VV SF – Vladimír BADURA

Vo futsalovom prostredí sa pohybuje niekoľko desaťročí, je jedným  zo zakladateľov futsalu na Slovensku. Pre prospech tohto dynamického športu pracoval postupne cez klub netradičných športov, malý futbal, až kým neprišlo k zlúčeniu sálového futbalu s malým futbalom do dnešnej podoby. Organizoval turnaje mestských líg, kde ho poznal každý kvôli kvalitnej práci a ľudskému prístupu k problematike, spolupodieľal sa na vedení  futsalu na Slovensku.  Do roku 2004 bol extraligovým rozhodcom, šesť rokov na listine FIFA. Rozhodcovský chlebík okúsil aj vo veľkom futbale, kde rozhodoval zápasy  do III. Ligy. Podieľal sa na založení futsalovej ligy, od jej začiatku  kreoval rozhodcovský zbor, ktorý s občasnými prestávkami donedávna viedol. Jeho ambíciou je pokračovanie v načatej práci a venovať sa hlavne rozhodcom a delegátom, kde by rád využil svoje skúsenosti z domácej aj medzinárodnej scény.

·       Člen VV (Malý futbal neskôr Slovenský futsal)  
·       Prezident SF 2008 
·       Futsalový rozhodca do roku 2004 (6 rokov medzinárodný rozhodca FIFA)
·       Delegát SF od roku 2004 do súčasnosti 
·       Delegát UEFA (od roku 2005-do súčasnosti) 
·        Predseda komisie rozhodcov a delegátov SF 

ČLEN VV SF – Miroslav KUNSCH

K futsalu sa dostal náhodou, keď sa partia chalanov hrajúcich pri CVČ Strom Solinky v Žiline rozhodla vstúpiť do mestskej futsalovej ligy ešte pod hlavičkou Futsal-SK STRED. Neskôr funkciu organizátora mestských líg prebralo CVČ Žirafa, kde je ako hráč a funkcionár súčasťou mestskej ligy  dodnes. Ako hráč nastupoval za kluby ŠK KU Ružomberok a KSF Doxx Žilina, v Openlige. Mrzí ho však, že zaostáva a je v tieni ostatných športov a nedostáva sa mu dostatočnej propagácie a podpory. Cieľom bude dostať tento dynamický šport do povedomia širokej verejnosti, dôraz chce dať na profesionálnejší prístup jednotlivých funkcionárov a v neposlednom rade pomôcť s výchovou nastupujúcej generácie mladých hráčov. 

·        Vedúci klubu v žilinskej mestskej Žirafa futsalovej lige, vedúci klubu v Ružomberku. 
·        Od roku 2019 člen realizačného extraligového tímu MŠK Žilina Futsal.  

ČLEN VV SF – Marek HRABČÁK

Prostredníctvom vytvorenia projektu ,,Futsalovej ligy pre stredoškolákov v Košiciach“, ktorú vytvoril a riadil Martin Andor vstúpil do sveta futsalu Marek Hrabčák. Dodnes túto ligu vníma ako skvelý nástroj na výchovu budúcich reprezentantov. Vo vytvorenej lige hrali známe mená ako sú napr. Peťo Kozár, Peťo Serbin, Anton Brunovský, Matúš Kyjovský, Erik Klema a mnoho ďalších skvelých hráčov. Počas aktívnej kariéry hrával za Izolex Košice, Delta online Košice, RCS Košice, Partizán Bardejov, Grizzly Slovakia a bol reprezentantom SR do 21 rokov. V roku 2019 spolu s Radovanom Brožovským a bratom Bohumilom Hrabčákom založili občianske združenie FutsalKE, ktoré riadi momentálne Mestskú súťaž vo futsale v Košiciach a organizuje rôzne turnaje vo futsale. Na klubovej úrovni v tom istom roku prevzal družstvo žien a riadi, manažuje, trénuje a financuje ho dodnes.

·        Riadiaci orgán Mestskej futsalovej súťaže vo futsale v Košiciach
·        Asistent trénera P. Beera pri ženskej futsalovej reprezentácii (2016–2019)
·        Hlavný tréner Partizán Bardejov (2015–2017)

ČLEN VV SF – Miroslav JEŽÍK (čaká na potvrdenie)

K futsalu sa dostal v roku 1997 prostredníctvom mestskej futsalovej ligy v Kysuckom Novom Meste. Ako hráč hrával za kluby v MFL KNM. Od roku 1999 do súčasnosti vedie a organizuje MFL v KNM s prestávkou v rokoch 2005-2008. Od roku 2000 do 2020 pôsobil ako futsalový rozhodca v najvyššej slovenskej súťaži. Od roku 2020 vedie komisiu rozhodcov a delegátov pri SF a zároveň pôsobí ako delegát stretnutia v najvyššej slovenskej futsalovej súťaži. Futsal je pre Mirka Ježíka po jeho rodine to najdôležitejšie v živote. Nádherný, rýchly a dynamický šport ktorému totálne prepadol. Futsalu chce zo svojej strany vrátiť to, čo mu za celé roky náš šport dal: skúsenosti, poznatky, vedomosti.

·        Organizátor MFL v Kysuckom Novom Meste (1999-2005, 2009-2021)
·        Rozhodca vo futsalovej extralige (2000-2020)
·        Predseda komisie rozhodcov a delegátov SF (od 2020)

Mohlo by vás zaujímať

Charitatívny VOVA Cup ovládol favorit - Podpor pohyb Košice

16.8.2022

Doškoľovací trénerský seminár bude 1.septembra, prihlásiť sa treba do konca augusta

16.8.2022

Veľký krok v kariére dopredu, Drahovský si zahrá v najlepšom futsalovom klube sveta

12.8.2022

MIMEL Lučenec začne boje v Lige majstrov s Cardiffom, o postup posledný hrací deň proti Cosmosu Tallinn

4.8.2022

Reštart futsalovej pohárovej súťaže. Na palubovky sa vracia po dlhých šiestich rokoch

28.7.2022

Reprezentácia Slovenska na akademických MS obsadila 8. miesto po prehre s Novým Zélandom

24.7.2022

Unavení Slováci nestačili na Poliakov, o konečné 7.miesto sa stretnú s Novým Zélandom

24.7.2022

Domáce Portugalsko nad sily Slovákov vo štvrťfinále MS, v sobotu proti Poľsku

23.7.2022

Slovensko vyzve vo štvrťfinále Akademických MS domáce Portugalsko

22.7.2022

Akademický výber postúpil do štvrťfinále MS v Portugalsku aj napriek prehre s Brazíliou

21.7.2022

Slováci zaknihovali na AMS v Portugalsku prvé víťazstvo, Omán zdolali 4:2

22.7.2022

Akademici vstúpili do Majstrovstiev sveta v Portugalsku prehrou s Ukrajinou 1:4

19.7.2022