logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Levice trénujú: "Množstvo papierovačiek a testov nás neodradí," hovorí Róbert Čík

piatok, 05.02.2021|Posledná aktualizácia 05.2.2021 14:12

Nielen Mimel Lučenec, ale aj Levice trénujú. Robert Čík, viceprezident a vedúci družstiev Futsal team Levice, v rozhovore prezradil viac z toho, čo sa "skrýva" za touto možnosťou. Množstvo papierovačiek, testov a ďalších úkonov tím z južného Slovenska neodradil.

Čo bolo potrebné vybaviť, aby ste mohli trénovať?

Na to, aby klub mohol začať trénovať, bolo potrebné veľa komunikovať s príslušnými orgánmi, či už na štátnej úrovni alebo regionálnej. Stálo nás to veľa energie, avšak oplatilo sa byť trpezlivý. Výsledkom nášho snaženia je oficiálne vyjadrenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva kde vyslovili súhlas s možnosťou začať tréningový proces. Samozrejme, že Regionálny úrad verejného zdravotníctva určil za akých podmienok môžeme trénovať. Okrem toho, že pred každým tréningom musíme podstúpiť testovanie, ktorého výsledky nesmú byť staršie ako 12 hodín, tak ako to ukladá aktuálne platná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, musíme splniť množstvo ďalších povinností, ktoré nám úrady nariadili. Je to náročné, hlavne po administratívnej stránke, nakoľko je potrebné riešiť množstvo papierovačiek pred každým tréningom. Toto nás však neodradilo a výsledkom je, že môžeme trénovať.

Odkedy trénujete?

Výnimku máme udelenú v podstate od polovice decembra minulého roku, ale začali sme s tréningami v druhom januárovom týždni. Keďže sme boli dlho bez pohybu, tak sme začali raz do týždňa. Počnúc týmto týždňom nabiehame na systém tréningov dvakrát týždenne a keď to situácia dovolí, tak budeme intenzitu zvyšovať. Momentálne máme rozpracované to, aby nám bola udelená výnimka v testovaní raz za päť dní, čo by znamenalo tri tréningové jednotky za týždeň s jedným testom. Tento systém majú nastavený muži. Počnúc budúcim týždňom začnú svoj tréningový proces aj ženy a to jedenkrát do týždňa.

Máte k dispozícii celý káder?

V podstate sa dá povedať, že áno. Sú tréningy, na ktorých sa nemôžu zúčastniť všetci z rôznych dôvodov, ale raz do týždňa je na tréningu minimálne 15 hráčov. 

Na čo sú zamerané tréningy?

Momentálne sú tréningy zamerané hlavne na to aby sa chalani a dievčatá dostali do tempa, keďže, ako som už spomínal, boli dlho bez pohybu. Tréningy prebiehajú momentálne takou hravou formou, aby sa hráči a hráčky rozhýbali. Samozrejmosťou sú aj rôzne cvičenia, nácvik streľby, zopakovanie si nacvičených vecí a podobne.

Ste optimistom v otázke prípadného reštartu ligy?

K tejto otázke je ťažké sa vyjadriť. My všetci v klube veríme v to, že sa podarí reštart súťaže aspoň v kategóriách mužov a žien. K tomu, aby sme mohli reštartovať súťaž, mi však chýba väčšia angažovanosť ostatných klubov.  Pokiaľ budeme všetci čakať na to, že reštart ligy za nás vyrieši vedenie SF, tak sa reštartu nedožijeme. Vedenie SF podniklo určité koky k reštartu ligy, avšak bez podpory nás klubov, hráčov, funkcionárov, sa to asi nepodarí. Osobne si myslím, že keby väčšia skupina ľudí lobovala za futsal tak by sme už možno hrali. Osobne som komunikoval s hlavným hygienikom SR, s ministrom školstva, štátnym tajomníkom ministerstva školstva, s úradom vlády a bolo mi povedané, že zato je tento stav taký aký je, lebo nedostatočne bojujeme za svoj šport.

Mohlo by vás zaujímať

FUTSAL CUP: MŠK Žilina aj MIBA s dvomi remízami, Komárno a Nové Zámky nevyhrali

10.5.2021

TV ESO v sobotu odvysiela dva zápasy FUTSAL CUP-u z Nových Zámkov

8.5.2021

FUTSAL Cup: Cez víkend dohrávka turnaja v Nových Zámkoch

7.5.2021

FUTSAL CUP: Komárno v 15-gólovom zápase porazilo Prievidzu, Nové Zámky vyhrali nad Levicami

2.5.2021

FUTSAL CUP: Všetky výsledky + tabuľka

2.5.2021

FUTSAL CUP: Žilinské derby pre MŠK, MIBA nestačila na Lučenec

2.5.2021

FUTSAL CUP: Lučenec nadelil Komárnu tucet gólov, Nové Zámky vyhrali prestrelku s Makroteamom

2.5.2021

FUTSAL CUP: MIBA v prestrelke porazila Prievidzu, Levice nestačili na MŠK Žilina

2.5.2021

TV ESO ponúkne v sobotu dva priame prenosy z Lučenca

1.5.2021

Cez víkend pokračuje FUTSAL CUP tretím turnajom, ktorý natipoval Jozef Kamenský

30.4.2021

Rozhovory po poslednom tréningu: Martin Směřička a Gabriel Rick

12.4.2021

Návrat ku COVID CUPu

30.3.2021