logo

Lučenec v príprave víťazne

piatok, 06.03.2020|Posledná aktualizácia 6.3.2020 12:15

MIMEL Lučenec si pozval na prípravu maďarské družstvo Újpest futsal club.

MIMEL Lučenec sa netají majstrovskými ambíciami, preto si počas 1.kola PLAY OFF Varta futsal ligy pozval do Lučenca družstvo Újpestu. Vo vyrovnanom stretnutí, na ktoré v domácom drese nastúpilo viacero mladíkov, napokon zvíťazil domáci MIMEL. MIMEL na konci stretnutia otočil vývoj stretnutia vo svoj prospech a v záverečnej power play strelil dva góly

Povedal o zápase: Marián Berky tréner MIMEL Lučenec: "Dnešný prípravný zápas proti Ujpest Budapešť nám slúžil na vyskúšanie si rôznych formácii hráčov. Do zápasu boli zapojených až 19 hráčov (4x brankári a 15 hráčov) , z toho 4 mladý hráči z juniorky (BERKY Adrián r. 2005, BABIAK Radim r. 2003, HUSÁR Adam r. 2003, a mladý Chorvát Maty r. 2002). 1.polčas sme jednoznačne mali hru pod kontrolou, len problém bol v premienaní šancí. Do 2.polčasu sme nasadili mladého brankára Husara a 3 mladých hráčov, ktorých si dirigoval skúsený Grcič. Myslím si že po krátkom čase strávenom na palubovke sa oťukali predviedli výkon v celku zaujímavý. Nebáli sa a hrali aktívne smerom dopredu. Vypracovali si 4 príležitosti na strelenie gólu. Škoda, že aspoň jednu nepremenili. Určite by si to zaslúžili. Teší ma, že sa nestratili. Víťazstvo 5:4 sa zrodilo až keď sme posledné tri minúty do konca hrali power play, kde sme vstrelili 4 a 5 gól."