logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Martin Směřička mal na výber, nakoniec sa rozhodol pre Mimel Lučenec

štvrtok, 16.07.2020|Posledná aktualizácia 16.7.2020 10:27

Maťo Směřička, prvá posila MIMELu Lučenec.

Dnes sme sa rozhodli vyspovedať reprezentanta Slovenska 44/13 Martina Směřičku a už hráča MIMEL Lučenec. Maťo, skončila ti zmluva v Slávii. Patril si medzi najproduktívnejších hráčov družstva, preto prekvapila správa o nepredĺžení kontraktu. Prečo sa tak udialo?

"Áno, je to možno prekvapivé, ale rozhodol som sa nepredĺžiť zmluvu z mojich osobných rodinných dôvodov. Od 12. marca, teda od prerušenia českej ligy sme „čas korony“ trávili doma na Slovensku v Pobedime a cítil som, že sa tu rodinka cíti o niečo lepšie a viac doma. Ukončenie môjho pôsobenia v Slavii s prezidentom Danom Kolmanom bolo možno trošku smutné, ale myslím, že sme našu ďalšiu spoluprácu v budúcnosti nevylúčili. Po celé obdobie, čo som v Prahe hral, sme mali dobrý vzťah a priateľsky pochopil, že som momentálne cítil, že chcem zostať žiť doma na Slovensku. Za tento prístup aj príkladný prístup počas 4 sezón mu, samozrejme, ďakujem."

Martin Směřička v drese Slovenska

Náš portál priniesol informáciu, že sa vraciaš domov, konkrétne do klubu MIMEL Lučenec. Namieste je asi otázka, prečo práve tento klub?

"Keď som sa rozhodol, že zostanem doma, uvažoval som len nad 2 klubmi (možno 3, ale 4fun futsal team začal neskoro jednať (smiech). Záujem prejavili tréneri oboch klubov, nad ktorými som premýšľal, Marián Berky a aj Braňo Škorec, za čo im ďakujem. Prezident Lučenca ale bol možno v jednaniach troška rýchlejší a oslovil ma jeho silný záujem o moje služby. Rozhodol som sa preto pre Lučenec."

Marián Berky ťa pozná veľmi dobre z reprezentácie, bavili ste sa spolu o tvojich úlohách v klube?

"Konkrétne úlohy sme zatiaľ neriešili, na to bude dostatok času v príprave. Keďže ma ale dobre pozná, myslím, so začlenením do tímu problém nebude a budem, dúfam, platnou posilou Mimelu."


Martin Směřička v drese Slovenska

MIMEL bude na jeseň hrať ligu majstrov, zavážila aj táto skutočnosť pri tvojom rozhodovaní?

"Samozrejme, najvyššie ambície v lige, liga majstrov a taktiež fanúšikovská základňa, ktorá v Lučenci je, boli najzákladnejšie dôvody pri mojom rozhodovaní."

Podľa našich informácii, klub z Lučenca hľadá posily hlavne medzi slovenskými hráčmi. Budú ťa nasledovať ďalšie zaujímavé slovenské mená?

"Toto je na vedení klubu, ja by som bol, samozrejme, len rád. V Slávii som zažil viacero kolektívov a, samozrejme, tie československé boli tie najlepšie. Myslím si ale, že to vedenie Lučenca vyskladá tak, aby to v kabíne a aj na ihrisku fungovalo."

Čo si sľubuješ od pôsobenia v Lučenci?

"Dúfam, že v Lučenci zdvihnem nad hlavu opäť pohár majstra Slovenska a v lige majstrov to potiahneme čo najďalej. Samozrejme, chcel by som, aby som svojimi výkonmi pomohol tímu k dobrým výsledkom v lige a najmä, aby sme fanúšikovskú základňu v Lučenci tešili aj dobrou hrou."

Ak by si mohol porovnať podmienky v Slávia a Lučenci, aký by bol tvoj ortieľ?

"Uvidíme, dúfam, že sa líšiť príliš nebudú. Z prístupu majiteľa klubu v Lučenci som zatiaľ milo prekvapený a myslím, že podmienky počas celej sezóny budú dobré. Lučenec poznám len z môjho pôsobenia v reprezentácii, takže na túto otázku lepšie možno odpoviem počas sezóny."

Vedenie SF intenzívne pracuje na doplnení najvyššej súťaže a je dosť možné, že sa do ligy vrátia kluby z miest, kde ma futsal históriu.

"Samozrejme, nie len ja, ale každý hráč a fanúšik slovenského futsalu by sa potešil, keby sa počet mužstiev v lige zvýšil. Vedeniu futsalu budem držať palce, aby tento cieľ splnilo a futsal opäť posunulo do ďalších kútov Slovenska."

Ty sám si odchovanec malého klubu z Podolia, ktorý už na Slovenskej scéne nevidíme, ale tvoja generácia je dosť silná. Tešíš sa na konfrontáciu s bývalými spoluhráčmi?

"Teším sa. Občas s kamarátmi srandujeme, že ak by sme sa všetci do Podolia vrátili, budeme bojovať o titul (smiech) .Takže na všetky tieto konfrontácie sa teším, najviac asi s MŠK, kde je týchto spoluhráčov najviac. Tiež by ma potešila konfrontácia s bratislavskými celkami, v ktorých som strávil tiež úspešné roky."


Mladý Martin Směřicka v drese Dragons Podolie

Sledoval si slovenskú ligu? Kto bude podľa teba najväčším súperom Lučenca v lige?

"Ako som už spomenul, najťažšie boje očakávam s MŠK Žilina. Samozrejme ale, budem rád, ak sa počas sezóny ukáže taktiež nejaký silný súper, nepodceňoval by som tiež MIBU Banská Bystrica."

Povedali o posile: 

Marián Berky, tréner MIMEL Lučenec: "Sme veľmi radi, že sme do nášho klubu Mimel Futsal Lučenec dotiahli hráča Směřičku. On je hráč, ktorý má výborný výber miesta, finálne zakončenie a obrovský akčný rádius. Má už niečo odohraté, je to skúsený hráč, veríme že on môže pomôcť nám a my jemu v jeho raste."

Milan Kamenský, manažér MIMEL Lučenec: "Náš tréner Marian Berky ma informoval, že Martin sa pravdepodobne chce vrátiť na Slovensko kvôli rodine a rád by ho v tom prípade videl v našom mužstve. Následne som kontaktoval Martina, povedal som mu o našej vízii v klube ako aj o celkovom fungovaní u nás, čo ho zaujalo. Dnes môžem povedať, že sme veľmi radi, že do nášho týmu prichádza tento výborný slovenský reprezentant a tešíme sa na jeho výkony. V klube ostávajú aj ďalší slovenskí hráči. Možno k nim pribudnú ešte ďalší reprezentanti, ale zatiaľ je to všetko v štádiu riešenia. Čo sa týka legionárov je tiež ešte viacero variant, ktorých hráčov si ponecháme, alebo nahradíme inými. Všetko závisí aj od rozpočtu klubu nakoľko ešte nie je finálny. "

My Maťovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu veľa šťastia a hlavne zdravia v ďalšej futsalovej kariére. 

Mohlo by vás zaujímať

LIVE: TNF Prievidza - MŠK Žilina FUTSAL (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: ŠK Makroteam Žilina - RIDOP MIBA Banská Bystrica (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Komarno - MŠK MAYERSON Nové Zámky (Highlights)

25.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE:4FSC o.z. - Futsal Team Levice

17.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Vláda SR prisľúbila finančnú pomoc klubom

15.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Doplnené: Futsal si zatiaľ môže vydýchnuť

14.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: TNF Prievidza - ŠK Makroteam Žilina

12.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Levice - 4FUN Futsal Team Bratislava

9.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: BSF ABJ Bochnia - ŠK Makroteam Žilina

5.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

MŠK Žilina Futsal nedala v príprave šancu Baraberom

29.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Webinár: Zmeny pravidiel futsalu

13.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Seminár trénerov SFZ futsal už koncom augusta.

11.8.2020 | JÁN PLOŠTICA