Rekordná návšteva v Banskej Bystrici

nedeľa, 09.02.2020|Posledná aktualizácia 9.2.2020 21:47

Po tom, čo prievidzkí levi prekvapivo vyhrali v predohrávke 17. kola nad družsvom Futsal Team Levice 7:2 po polčase 2:0, prekvapenie pokračovalo aj v druhom zápase v Banskej Bystrici.

TNF Lions Prievidza - Futsal Team Levice 7:2 (2:0)
Gunda 4, Belanec, Čampiš, Bielik - Švec 2
ŽK:  Rybár, Čampiš, Zelenický - Bielik, Švec, Gajdacs, Suljič
ČK: Bielik, Suljič
Rozhodovali: Fisher, Grom, Kováčik

V 17. kole zápasu domácej MIBy proti MIMELu Lučenec sa zrodila remíza 3:3, po polčase 1:1. Do tohto stretnutia družsvo MIMELu nestratilo v súťaži ani bod. O prvý bod prišlo v závere stretnutia, keď v 40´ na konečných 3:3 upravil najlepší strelec domácich Filip Rafanides.

napísali o stretnutí...

(zdroj: mibabanskabystrica.sk) Piatkový zápas v športovej hale na Štiavničkách spĺňal najprísnejšie extraligové parametre. Množstvo pekných individuálnych akcií, skvelé zákroky brankárov, predovšetkým domáceho Kušníra, taktický rukopis kvalitných trénerov obidvoch mužstiev, veľký divácky záujem a 3 góly na obidvoch stranách.

Pri mohutnej diváckej kulise, ktorá siahala na úroveň piatich stoviek a jej súčasťou boli aj mladí prípravkári z Jupie Banská Bystrica (kategória U8) sa od úvodu hral atraktívny a veľmi kvalitný futsalový zápas. Začali sme fantasticky a prvých desať minút bolo našich hráčov plné ihrisko. Náš tlak vyústil do úvodného gólu skúseného bombardéra Kyjovského, ktorému svojou 4. asistenciou prihrával Kuruc. Potom už taktovku zápasu prebral suverénny líder z Lučenca, čo výstilo do množstva gólových šancí, no strážca domácej svätyne Marek Kušnír potvrdzoval svoju výbornú formu a hráčov Lučenca neraz privádzal do zúfalstva. Našim hráčom však takisto začal robiť najmä brankár hostí, ktorý už v netradične skorých minútach stretnutia často z brány vychádzal a prečísloval nás. Hostia vyrovnali tri minúty pred koncom prvého polčasu po výstavnej strele Ricarda Sobrala. V druhom polčase sme pokračovali v remízovom “calcette”. Hrdinom momentu sa stal v tridsiatej minúte Marek Mikulišin, ktorý s chladnou hlavou prekonal brazilského brankára Olinhu. Po Mikulišinovom góle nastala temná dvojminútovka pre MIBU, kedy sme inkasovali dvakrát. Najprv nám gól strelil náš bývalý hráč Róbert Greško a o minútu na to sa súper prvýkrát dostal do vedenia po strele chorvátskeho legionára Grcića. Diváci hnali hráčov MIBY neúnavne dopredu a tak sme im nemohli zostať nič dlžní. O prvú stratu bodov sa nemohol postarať nik iný, než náš “brazílsky” odchodvanec a kapitán Filip Rafanides, keď umiestnil svoju strelu presne k ľavej žŕdke hosťujúcej brány. Po bojovnom a kolektívnom výkone sme ukoristili obrovský a motivujúci bod, ktorý znamená aj prvú stratu bodov pre Lučenec v sezóne.

Povedali po zápase
Marián Berky (tréner MIMELu Lučenec)  Zápas v Banskej Bystrici bol z našej strany veľmi zlý v tom, že sme veľa šancí nepremenili. Ináč hra sa musela divákom páčiť. Súper bojoval veľmi agresívnou obranou. My sme si vypracovali množstvo vyložených šancí, ktoré sme bohužiaľ nepremienali. Mali sme 10 samostatných nájazdov z rôznych pozícií a štyrikrát sme trafili konštrukciu brány a veľa striel, ktoré skončili na domácom brankárovi. Zápas sme mohli doviesť do víťazného konca , keď sme za stavu 2:3 pred koncom trafili brvno (Rafael), mohlo byť 2:4. Banská Bystrica išla hrať power play, kde sme mohli dať gól do prázdnej brány, kde Rafael prehral súboj na polovici s Péchym a následne sme inkasovali na 3:3.V našej záverečnej power play (38 sekúnd) sme ešte mohli kopať 6m kop, keď Welington strieľal a PECHY rukou zrazil loptu, no rozhodcovia boli asi slepý. Za takú istú ruku na kvalifikacii Chorváti kopali proti Slovensku penaltu a ešte Kozár dostal aj žltú kartu.

Myslím si, že zápas sme remizovali preto, že sme v zakončovaní neboli efektívny a súper v power-play po našej nedôraznej obrane vyrovnal. Súperovi gratulujem k cennému bodu , hrali aktívne a dôrazne. Určite sa budeme musieť poučiť a popracovať v tréningovom procese na finalizácii zakončovania. V tomto vidím u nás najväčší problém.“

MIBA Banská Bystrica - MIMEL Lučenec 3:3 (1:1)
Kyjovský, Rafanices, Mikulišin - Grcič, Greško, Ricardo
ŽK: Rafanides - Serbin, Ricardo
Rozhodovali:  Bohun, Belavý, Budáč

V tomto kole nás čaká ešte dohrávka, a to žilinské derby, ktoré sa koná v utorok od 19:30 v ŠH Rosinky, kde ste srdečne pozvaní. Uvidíme, či aj v treťom stretnutí 17.kola bude prekvapenie, alebo MŠK Žilina FUTSAL nenechá nič na náhodu.

MŠK Žilina FUTSAL - ŠK Makroteam Žilina (utorok 11.2.2020 o 19.30)