logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Nový predseda KR SF je Miroslav Ježík

nedeľa, 02.08.2020|Posledná aktualizácia 02.8.2020 13:16

Porozprávali sme sa s Miroslavom Ježíkom, o jeho vízii a cieľoch na najbližšie obdobie

Na ostatnom zasadnutí VV SF sa okrem ďalšej podpory klubov na Slovensku zvolil aj nový predseda Komisie rozhodcov (KR) SF. Stal sa ním dlhoročný rozhodca, Miroslav Ježík. My sme sa s Mirom Ježíkom porozprávali o jeho víziách a najbližších krokoch, ktoré ho budú sprevádzať najbližšie týždne vo funkcii. Miroslav Ježík bol už v minulosti súčasťou komisie rozhodcov, ale aj iných komisií, takže voľba na túto osobnosť futsalu nebola náhodná. Miroslav Ježík, okrem iného, je aj garantom futsalu v Kysuckom Novom Meste, kde dlhoročne organizuje miestnu súťaž. Práve mestská liga v Kysuckom Novom Meste by mala byť prvá, kde SF bude realizovať dlho očakávaný projekt pasportizácie mestských a miestnych súťaží. 

Miroslav Ježík na slávnostnom vyhlásení ankiet Slovenského futsalu


Výkonný výbor SF vás schválil ako nového predsedu KR SF, čo to pre vás znamená? 

"Ďakujem za prejavenú dôveru. Bude to pre mňa nová skúsenosť. Uvedomujem si, že ma nečaká nič jednoduché. V pozícii rozhodcu nemôžem pôsobiť navždy a tak toto je jedna z možností ako pri futsale ostať a pomôcť."

Momentálne je tu veľmi turbulentné obdobie, pred vami je neľahká situácia stabilizácie, s akými cieľmi ste prijali funkciu predsedu KR SF?

"Ciele sú jasné. Pokračovať aj naďalej v skvalitňovaní rozhodcovského a delegátskeho zboru v slovenskom futsale. Som osobne presvedčený, že rozhodcovia a delegáti poskytujú slovenskému futsalu kvalitný servis. Či sa to niekomu páči alebo nie."

Futsalovú verejnosť určite zaujíma vaša vízia fungovania KR SF?

"O necelý rok nás čaká volebná konferencia. A je možné, že bude zvolená nová KR SF. Preto nevidím dôvod na nejaké zmeny v zložení doterajšej komisie, s prácou ktorej som ja osobne bol spokojný. Chcem sa aj touto cestou poďakovať odstupujúcemu Marcelovi Budáčovi za kvalitnú prácu predsedu KR SF."

Miroslav Ježík na vyhodnotení mestskej ligy v Kysuckom Novom MesteUrčite nebudete vykonávať všetky úkony sám, viete nám už dnes prezradiť akých ľudí budete predkladať do odborných subkomisií KR SF?

"Ako som už spomínal v predchádzajúcej odpovedi, chcem osloviť všetkých doterajších členov KR SF a požiadať ich o spoluprácu. Budem rád, ak ostanú. Naozaj nevidím dôvod meniť veci každý rok, hlavne, keď to funguje."

Od 1.7.2020 sú v platnosti nové pravidlá futsalu. Ako to vyzerá z prekladom Pravidiel futsalu (PF) a následnom posunutí k širokej futsalovej verejnosti?

Podľa informácii, ktoré som dostal, Pravidlá futbalu prekladajú naši FIFA rozhodcovia. Termín zverejnenia konečnej verzie by mal byť začiatkom septembra 2020. Do tejto doby, budú futsalovej verejnosti prezentované zmeny pravidiel v podobe webinára. Predpokladaný termín je v sobotu 15.8 v podvečerných hodinách. Viac informácii určite zverejníme v najbližších výstupoch KR SF. 

Vo februári 2020 na Slovensko zavítal predseda KR UEFA, Pedro Galan, bude pokračovať spolupráca s touto autoritou v oblasti PF?

"Podľa informácii, ktoré mám by spolupráca mala aj naďalej pokračovať a je možné, že Pedra Galana na Slovensku opäť privítame na budúcom zimnom seminári."

Nielen futsal má núdzu o rozhodcov, máte predstavu, ako by ste chceli zvýšiť záujem nových rozhodcov o futsal?

"Podobný problém majú mnohé športy, napr. futbal, hádzaná atď. Ja osobne možno vidím cestu cez hráčov, ktorí sa po mládežníckych štartoch neuplatnili medzi dospelými. A väčšina pokračuje v mestských ligách alebo na futbale na dedinách. Pritom ako futsalový hráči majú kvalitný základ na funkciu rozhodcu. Ale priznávam, že toto bude nesmierne ťažké nájsť nových rozhodcov."

V septembri sa v Senci uskutoční odborné vzdelávanie našich rozhodcov, plánujete nejaké novinky pre rozhodcov? 

"Po skvelom výklade zmien pravidiel od Pedra Galana bude nosnou časťou seminára návrat k týmto zmenám a ich opakovanie. K nejakým novinkám sa zatiaľ nechcem vyjadrovať. Ale rád by som zmenil fyzické previerky, nakoľko ja v tých doterajších veľký význam nevidím. Možno budú iné, ale určite nie jednoduchšie."

Miroslav Ježín na atletických pretekoch, ktorým sa venuje vo voľnom čase


Vy ste v minulosti pôsobili na medzinárodnej scéne, dlhé roky ste patrili k špičke rozhodcov na Slovensku. Prijatím funkcie predsedu KR SF už nebudete pôsobiť ako rozhodca. Čo to pre vás znamená?

"Na listine FIFA som síce bol, ale pre moje slabé znalosti anglického jazyka som sa tam dlho neohrial. Čo je logické. Ale rozhodoval som veľa stretnutí vyšehradskej 4 a medzinárodné prípravne stretnutia. Som si vedomý, že ako rozhodca už nebudem môcť pôsobiť v slovenskom futsale. Nebolo to pre mňa jednoduché sa takto rozhodnúť, nakoľko rozhodovanie stretnutí je môj veľký koníček. Sám som zvedavý, či a kedy mi to začne chýbať. Ak by mi to bolo umožnené, tak by som v budúcej sezóne rád pôsobil v pozícii delegáta."

Miroslav Ježík na stretnutí najvyššej súťaže, písal sa rok 2012
Mohlo by vás zaujímať

LIVE: TNF Prievidza - MŠK Žilina FUTSAL (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: ŠK Makroteam Žilina - RIDOP MIBA Banská Bystrica (Highlights)

26.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Komarno - MŠK MAYERSON Nové Zámky (Highlights)

25.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE:4FSC o.z. - Futsal Team Levice

17.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Vláda SR prisľúbila finančnú pomoc klubom

15.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Doplnené: Futsal si zatiaľ môže vydýchnuť

14.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: TNF Prievidza - ŠK Makroteam Žilina

12.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Levice - 4FUN Futsal Team Bratislava

9.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: BSF ABJ Bochnia - ŠK Makroteam Žilina

5.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

MŠK Žilina Futsal nedala v príprave šancu Baraberom

29.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Webinár: Zmeny pravidiel futsalu

13.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Seminár trénerov SFZ futsal už koncom augusta.

11.8.2020 | JÁN PLOŠTICA