pondelok, 09.03.2020|Posledná aktualizácia 9.3.2020 22:35

Mierne prekvapenie v Leviciach, inak očakávané výsledky. Čo o nich povedali aktéri si môžete prečítať v našej pravidelnej rubrike.

Futsal Team Levice - ŠK Makroteam Žilina

Povedali po stretnutí:
Marek Gajdács autor 3 gólov (zdroj:futsalteamlevice.sk) : "Zápas proti Makroteam sme nezačali najlepšie, keď sme v 5.minúte inkasovali gól na 0:1 po chybe v obrane. Podarilo sa nám vyrovnať v 18.minúte zápasu na 1:1. Minútu na to sme sa znovu nedržali pokynov trénera a po chybe v obrane sme prehrávali 1:2. Vo futsale sa všetko môže zmeniť za minútu, a tak sa aj stalo, keď sme do polčasu strelili ďalšie dva góly na 3:2. Žilina nie je ľahký súper, majú aj futsalistov z Brazílie. Na začiatku druhého polčasu sme znovu nezvládli začiatok, kde sme po štandardnej situácií remizovali 3:3. V zápätí sme pri totožnej situácií obrátili zápas na 4:3. V 33.minúte sme po súperovej chybe v obrane využili šancu a zvýšili o dva góly. Žiline sa podarilo znížiť stav na 5:4 po ich nacvičenej power play. Posledné dve minúty sme po jednom pokutovom kope po 6 fauloch súpera a po rýchlom proti útoku využili šance a zvýšili na 7:4. Veľká vďaka našim fanúšikom za podporu. Každopádne nás čaká druhý zápas vonku, kde to nebude ľahké, keďže hala u súpera je užšia. Do ďalšieho zápasu musíme ísť 100% koncentrovaní. Určite nemôžme podceniť súpera kvôli jednému vyhranému zápasu! Máme mladé mužstvo, ktoré nemá odohraté toľko play off zápasov, ale ak každý jeden zápas budeme hrať ako tím, tak sa nebojím toho, že postúpime do semifinále, opakujem musíme sa 100% koncentrovať a ostať nohami pri zemi."

ŠK Makroteam Žilina: "V Leviciach sme začali dobre, získali sme rýchle vedenie, hru sme mali počas celého prvého polčasu až na pár chybičiek pod kontrolou, domácich sme do nejakých vyložených šancí nepúšťali. Ale dve minúty pred prestávkou zlyhala komunikácia v defenzíve medzi Vrábelom a Košútom a domácim sme umožnili bez problémov vyrovnať. Prišla naša okamžitá gólová odpoveď, no potom nepochopiteľný skrat a dva góly v našej sieti v záverečných sekundách. Našťastie nadobudnutý elán domácich zastavila polčasová prestávka. Krátko po začiatku druhého polčasu Baláž po peknej rozohrávke priameho kopu vyrovnal a začínalo sa odznovu. Rozhodujúce okamihy zápasu prišli v polovici druhého polčasu. Nepochopiteľný gól z priameho kopu naštartoval domácich hráčov i divákov, a keď vzápätí Levice zvýšili na rozdiel dvoch gólov, nevyzeralo to dobre. Pomocou power play sme ako-tak zastavili ďalší rozlet domácich, ako aj bezprostrednú hrozbu šiesteho faulu. Vypracovali sme si gólové šance, z ktorých sme pri enormnej bojovnosti domácich a výbornom Bielikovi v bráne využili len jedinú. Definitívne rozhodnutie padlo minútu pred koncom, keď rozhodcovia videli faul Davidsona znamenajúci 10-metrový voľný kop. V tom čase opätovne nadobudnuté dvojgólové manko bolo nezmazateľné..."

MIBA Banská Bystrica - MŠK MAYERSON Nové Zámky

MIBA Banská Bystrica (zdroj: mibabanskabystrica.sk): "Nadstavbová časť VARTA futsal ligy rozhodla o štvrťfinálových dvojiciach. Náš tím sa umiestnil na treťom mieste, čo znamenalo, že prvým súperom v play-off bude tím MŠK Mayerson Nové Zámky. S hráčmi od dolného toku rieky Nitra sme sa v doterajšom priebehu sezóny stretli dvakrát a v obidvoch prípadoch sme sa tešili z maximálneho možného zisku bodov. Túto úspešnú sériu sme chceli predĺžiť aj vo vyraďovacej fáze. Kto očakával, že šiesty tím VARTA futsal ligy príde na Štiavničky iba brániť, bol na omyle. Húževnatý súper svojou hrou častokrát narúšal rozohrávku hráčov MIBY a smerom dopredu bol nebezpečný najmä zo štandardných situácií. Po štarte plnom nepresností na oboch stranách sme sa strelecky chytili v šiestej minúte po góle kanoniera Rafanidesa, ktorého do šance vysunul Mikulišin. O štyri minúty sa nenechal zahanbiť ani jeho strelecký kamarát Kyjovský, ktorý práve po prihrávke Rafanidesa zúžitkoval svoju šancu. V 16. minúte sme už viedli o štyri presné zásahy po druhom a treťom góle Kyjovského. Hetrikom korunoval zatiaľ bezchybný výkon našich chlapcov. No chyby prišli. Do polčasu znížil Bombicz a tesne po polčase sa na nás súper skvelo zahratými štandartkami dotiahol na rozdiel jediného gólu. No naše motory od tohto momentu opäť bezchybne šlapali a súperovi sme nasúkali päť gólov a nedostali ani jeden. Najprv sa druhým gólom presadil Rafanides a o sedem minút sa dočkal aj on hetriku. Kušnírová brána v záverečných minútach pôsobila ako zvonkohra, keď súper s piatimi hráčmi v poli dvakrát nastrelil žrď. Čerešničkou na torte bol gól Kondera, ktorý v power-play zakončoval do odkrytej brány. V nasledujúcom stretnutí nám bude chýbať kapitán Filip Rafanides, ktorý necelé dve minúty pred koncom obdržal od rozhodcu Ježíka piatu žltú kartu v sezóne."

MŠK Žilina FUTSAL - TNF Lions Prievidza

Branislav Škorec (tréner MŠK Žilina FUTSAL): „Proti Prievidzi sme zvládli prvý z dvoch krokov k postupu do semifinále. Do zápasu zasiahli všetci hráči, každý jeden sa pričinil o víťazstvo. V zápase sme mali aj hluché momenty, ktorých sa treba do budúcnosti vyvarovať. Najviac nás trápi zakončenie, máme množstvo šancí, ale % využívania týchto šancí je mizerné. Dnes už myslíme na druhý zápas, ktorý musíme zobrať rovnako s vážnosťou, odohrať ho koncentrovane a z Prievidze si odniesť druhé víťazstvo a tým postup do semifinále.“

Dominik Ostrák (kapitán MŠK Žilina FUTSAL): „Prvé dôležité víťazstvo je naše. Do zápasu sme vstupovali ako favorit a to sme chceli aj potvrdiť. Mali sme celý čas hru pod kontrolou a od úvodu bolo vidno, že chceme ísť jasne za víťazstvom . Nastrieľali sme veľa gólov, no mrzia nás práve tie 2 inkasované, po našich chybách. Nemôžeme nič podceniť a v Prievidzi chceme určite vyhrať a tým si zabezpečiť postup."

TNF Lion Prievidza: "Už je vidieť maniere z veľkého futbalu..!!! Snaha bola, no futsal je futsal, a MŠK Žilina je určite futsal...tak ako to majú aj v názve... Gratulujeme a ďakujeme"