logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Preview štvrťfinále play-off: Favoriti sú jasní, tímy z dolnej trojky môžu iba prekvapiť

štvrtok, 05.03.2020|Posledná aktualizácia 05.3.2020 18:50

Play-off Varta Futsal ligy začína už v prvý marcový piatok, kedy sú na programe všetky tri štvrťfinálové zápasy. Favoritmi sú MŠK Žilina, MIBA Banská Bystrica a ŠK Makroteam Žilina. Mimel Lučenec má ako víťaz základnej časti istý postup do semifinále.

MŠK Žilina – TNF Prievidza


MŠK Žilina ukončil základnú časť na druhom mieste, získal 40 bodov. Jediným súperom tohto tímu bol v podstate len Mimel Lučenec, pretože ten vyhral všetky štyri vzájomné stretnutia. Inak zverenci Branislava Škorca stratili body iba pri remíze proti banskobystrickej Mibe. „Šošoni“ strelili 114 gólov, majú druhú najlepšiu ofenzívu vo Varta Futsal lige a taktiež druhú najlepšiu defenzívu. Inkasovali 54 zásahov, o päť viac ako Lučenec. Proti Prievidzi vyhrali jasne oba vzájomné stretnutia, takže sú favoritom tejto štvrťfinálovej série. Najlepší strelec tímu Dominik Ostrák sa postaral o 17 presných zásahov, o dva menej strelil Matúš Ševčík. Zverenci Branislava Škorca počas základnej časti zapájali vo vyššom počte mladíkov.

Prievidza ukončila základnú časť na poslednom mieste tabuľky, takže ju v play-off čaká MŠK Žilina, s ktorým dvakrát prehrala. Nováčik súťaže získal dokopy deväť bodov, šesť nazbieral v nadstavbe, keď porazil Nové Zámky (7:3) a Levice (7:2). Nad tými navyše raz vyhral aj v prvej fáze základnej časti a to pomerom 6:5, čo bola prvá výhra klubu vo Varta Futsal lige, prišla v deviatom zápase. Celkovo Prievidza za šestnásť zápasov strelila 71 gólov, čo je piata najlepšia ofenzíva v súťaži, ale inkasovala ich až 146, jednoznačne najviac. Asi najpozitívnejším „zjavom“ tímu je mladík Marek Belanec, pretože sa postaral už o 19 gólov. Viac ich majú v celej súťaži na konte len šiesti futsalisti.

Vzájomné zápasy zo základnej časti

12.10.2019 MŠK Žilina – TNF Prievidza 16:0

21.12.2019 TNF Prievidza – MŠK Žilina 5:13

Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina


Zdá sa, že papierovo najvyrovnanejšia dvojica vo štvrťfinále budú Levice s Makroteamom. Séria začína nezvyčajne na palubovke horšie postaveného tímu a to kvôli dohode oboch mužstiev. Levice v základnej časti siahali na hornú štvorku, nakoniec im to v posledných kolách ušlo, a tak bojovali v dolnej trojici s Novými Zámkami a Prievidzou. Dosť sa natrápili, nakoniec dvakrát vyhrali a dva razy aj prehrali, čo môžeme považovať za menšie prekvapenie. Na južnom Slovensku však dávajú počas celej sezóny šancu mladíkom. Nakoniec to vyústilo k zisku osemnástich bodov za šesť výhier a osem prehier. Celkové skóre 64:88 hovorí o druhej najhoršej ofenzíve a štvrtej najlepšej obrane. Padalo to hlavne kapitánovi, Viliam Rakica sa presadil pätnásťkrát.

Favorita série môžeme hľadať v podobe Makroteamu. Ten síce nevyhral ani jeden duel druhej fázy základnej časti, šesťkrát po sebe prehral so skóre 24:49, ale vo vzájomných stretnutiach tejto sezóny to na Levice vie, pretože ich porazil najskôr vysoko 8:2 a potom ešte o niečo vyššie a síce 9:2. Žilinský tím síce počas ročníka zmenil rétoriku a po odchode Hudeka, Wellingtona aj Krištofíka začal ešte viac zapíjať mladíkov, no popri nich sú v tíme aj skúsení hráči. Z Brazílčanov vytŕča hlavne Andre Luiz, s 29 gólmi najlepší strelec tímu. Makroteam by preto papierovo mal postúpiť do semifinále, aj keď stretnutia s Levicami to určite nebudú jednoduché.

Vzájomné zápasy zo základnej časti

11.10.2019 Futsal Team Levice – ŠK Makroteam Žilina 2:8

21.12.2019 ŠK Makroteam Žilina – Futsal Team Levice 9:2

MIBA Banská Bystrica – MŠK MAYERSON Nové Zámky


Naživo na TV ESO

Jednoznačným favoritom série tretieho tímu základnej časti so šiestym sú futsalisti, ktorí domáce zápasy hrávajú v meste pod Urpínom. MIBA nazbierala 29 bodov za deväť výhier, dve remízy a sedem prehier pri skóre 79:66, takže má tretiu najhoršiu ofenzívu, ale tretiu najlepšiu defenzívu. Matúš Kyjovský a kapitán Filip Rafanides strelili po 23 presných zásahov, sú na delenej druhej priečke medzi najlepšími strelcami súťaže. Postarali sa o 46 z celkovo 79 gólov tímu, čo činí zhruba 58 percent. To je jednoznačne najlepšia dvojica v súťaži. Každopádne, Pred play-off prišiel ešte Portugalčan Nuno Barbosa. Aj on má pomôcť hlavne v semifinále, do ktorého by zverenci trénerov Bača a Majlinga mali postúpiť.

Novozámčania obsadili predposledné miesto, získali dvanásť bodov, vyhrali teda štyri zápasy. Tri z toho proti Prievidzi a raz porazili Levice. Napriek tomu mali najhoršiu ofenzívu, strelili iba 55 gólov. Inkasovali ich 114, čo je po Prievidzi druhé najhoršie číslo. Nové Zámky používali v zápasoch mnoho mladých hráčov. Šance sa chopili Marcel Marík, Boris Druga, Patrik Molda, Matej Petík, Adam Kurachovič či kapitán Patrik Vašek, ktorých doplnili o niečo skúsenejší Adam Bombicz alebo brankár a prezident klubu v jednom Roland Blaškovič. Nové Zámky síce budú v sérii s Banskou Bystricou outsiderom. Najlepším strelcom v základnej časti bol Vašek s deviatimi zásahmi.

Vzájomné zápasy zo základnej časti

11.10.2019 MIBA Banská Bystrica – MŠK MAYERSON Nové Zámky 8:2

20.12.2019 MŠK MAYERSON Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica 1:6

Program štvrťfinále & Mimel Lučenec

Štvrťfinálové série Varta Futsal ligy sa hrajú na dva víťazné zápasy. Druhé stretnutia sú na programe budúci týždeň. Nové Zámky hostia Banskú Bystricu už vo štvrtok (12.3.2020 o 19:00) a série Makroteam – Levice (19:30) aj Prievidza – MŠK Žilina (20:00) pokračujú v sobotu 14. marca 2020. Semifinále a finále sa hrajú už na tri víťazné zápasy. Mimel Lučenec ako víťaz základnej časti využije prestávku na prípravné duely proti maďarským súperom. Najskôr sa stretne s mužstvom Újpest Budapešť (5.3.2020 o 20:00) a následne aj proti FCV Veszprem (13.3.2020 o 19:00). V oboch prípadoch hrá vo svojej ŠH Arene.
Mohlo by vás zaujímať

LIVE:4FSC o.z. - Futsal Team Levice

17.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Vláda SR prisľúbila finančnú pomoc klubom

15.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Doplnené: Futsal si zatiaľ môže vydýchnuť

14.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: TNF Prievidza - ŠK Makroteam Žilina

12.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Levice - 4FUN Futsal Team Bratislava

9.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: BSF ABJ Bochnia - ŠK Makroteam Žilina

5.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

MŠK Žilina Futsal nedala v príprave šancu Baraberom

29.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Webinár: Zmeny pravidiel futsalu

13.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Seminár trénerov SFZ futsal už koncom augusta.

11.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Nový predseda KR SF je Miroslav Ježík

2.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

DOPLNENÉ ...Ďalší reprezentant Slovenska bude hrávať za Lučenec

25.7.2020 | JÁN PLOŠTICA

André LUIZ mení dres, sťahuje sa na Apeninský poloostrov

16.7.2020 | JÁN PLOŠTICA