logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

PREVIEW: Žilinské derby, boj o 3. miesto či snaha Lučenca udržať si stopercentnú bilanciu

štvrtok, 20.05.2021|Posledná aktualizácia 20.5.2021 17:58

Po turnajoch FUTSAL CUP sa piatkové stretnutia najvyššej súťaže odohrajú už tradičným spôsobom.

Rozhodujú: Behančín, Šeršeň, Šlapka

Žilinské derby prinesie určite zaujímavý súboj o body. Makroteam hral v poslednom vydaní FUTSAL CUP-u dobre, lenže nepretavil to do bodového zápisu. Proti Banskej Bystrice prehral 3:7 a stratil aj dobre rozbehnuté stretnutie s Komárnom, kedy viedol 3:0. Dušan Dobšovič však určil videl množstvo pozitívnych vecí na hre svojho mladého kádru. Adam Vrábel je s dvanástimi gólmi druhým najlepším strelcom súťaže, perspektívne sa javia aj ďalší hráči ako Mikula, Hubočan, Trnka či Kantorík. Napriek tomu má Makroteam na poslednom mieste tabuľky iba tri body za jedinú výhru s Prievidzou a až 93 inkasovaných gólov, čo je najviac v celej lige.

MŠK vyhral prvý tohtosezónny vzájomný zápas, po góloch Bevelaqu, Štrbáka a Matejova sa tešili „Šošoni“ z výsledku 3:1. Momentálne sú v tabuľke na druhom mieste, kde majú 23 bodov a náskok troch pred banskobystrickým tímom. Víkendový FUTSAL CUP však nebol od zverencov Branislava Škorca presvedčivý, za čo mohli asi aj hráčske straty, nakoľko k dispozícii neboli všetky opory. Proti Mimelu Lučenec sa zrodila prehra 1:7 a tesné to bolo aj s Prievidzou, kde Žilinčania vyhrali 5:4. Koleno strieľal víťazný gól v poslednej minúte. Marián Hudek a Pavol Matejov sa ako najlepší strelci postarali o osem gólov.

Rozhodujú: Matula, Botka, Ďurina

Priamy prenos: TV ESO

MIBA má našliapnuté na historický úspech, ktorým by bolo udržanie si aktuálneho tretieho miesta, kde má 20 bodov s dvojbodovým náskokom na Levice. Práve proti tomuto mužstvu z južného Slovenska dokázali Banskobystričania v nedeľu v Badíne vyhrať 4:2, aj keď prehrávali 0:2. K obratu zavelil kapitán Michal Konder. MIBA porazila aj v sobotu Makroteam 7:3 a počas zápasmi nabitom máji prehrala iba s Lučencom. Brankár Marek Kušnír strelil už štyri góly, najlepším strelcom je ale duo Michal Čief a Michal Konder, obaja autori desiatich presných zásahov. Spoločne s ďalšími hráčmi sa delia o tretiu pozíciu medzi kanoniermi. Zaujímavosťou je, že do niekoľkých zápasov nastúpil aj Saša Savič, dlhoročná futbalová opora Dukly Banská Bystrica.

Prievidza sa nachádza na predposlednom siedmom mieste so ziskom deviatich bodov, no teoreticky môže byť ešte aj piata, nakoľko šieste Komárno má jedenásť a piate Nové Zámky 14 bodov. Napriek tomu hráči TNF strieľajú dosť gólov, vsietili ich 51, čo je štvrté najlepšie číslo. Majú však tretiu najhoršiu defenzívu. Predošlý víkend porazili 3:0 Nové Zámky a takmer bodovali aj proti MŠK Žilina FUTSAL, prehrali tesne 4:5. V máji Prievidza zaznamenala tesné prehry aj s Komárnom (7:8) a Banskou Bystricou (8:10), čo bol prvý vzájomný duel týchto tímov v sezóne. Martin Antol strelil 10 gólov, čiže 1/5 celého tímu, o jeden menej zaznamenal Daniel Dojčinovič.

Rozhodujú: Belavý, Polomský, Grom

Novozámčania by si určite radi zachovali aspoň súčasnú piatu priečku, kde majú 14 bodov, lenže zozadu sa lepia Komárno a teoreticky aj Prievidza. Preto bude práve tento piatkový duel proti Komárnu veľmi dôležitý. Hráči tímu z južného Slovenska mali dobré obdobie, kedy brali body, avšak posledných päť stretnutí hovorí o jedinej výhre proti Makroteamu a troch prehrách. Dva bezbodové duely prišli aj v Púchove, keď Nové Zámky nestačili najskôr na Prievidzu (0:3), tej nestrelili ani gól a potom ani na majstrovský Mimel Lučenec. Najlepším strelcom je sedemgólový kapitán Patrik Vašek, o zásah menej má Adrián Procháczka a o päť gólov sa jednotlivo postarali Marcel Marík a Richard Marík.

Komárno ešte môže zamiešať karty na piatom mieste. Ak by porazilo Nové Zámky, tak by sa dotiahlo na jeho 14 bodov. Momentálna šiesta priečka by taktiež určite nebola sklamaním, no zozadu ešte číha Prievidza, tá má iba o dva body menej. Nováčika trápi hlavne defenzíva, inkasoval 79 gólov, od čoho je horší len posledný Makroteam. 44 strelných zásahov je tretie najhoršie číslo. Počas víkendu v Badíne Komárno najskôr nestačilo na Levice, ktorým podľahlo 4:8, no na hru sa dalo pozerať. Následne ukázali hráči charakter, keď otočili nepriaznivý stav 0:3 s Makroteamom. Do prestávky vyrovnali na 4:4 a nakoniec vyhrali 7:5. Hattrickom sa blysol Marek Szabó. Najlepším strelcom tímu je Tomáš Oršolík so siedmimi zásahmi.

Rozhodujú: Bohun, Budáč, Kováčik

Levice prišli prehrou proti RIDOP MIBA Banská Bystrica o tretie miesto a určite sa naň budú chcieť vrátiť, aj keď to budú mať proti Lučencu veľmi náročné. Veľkou motiváciou však bude pokúsiť sa prekaziť už majstrovskému tímu stopercentnú bilanciu. Levičania viedli v nedeľu v Badíne 2:0, no potom inkasovali štyrikrát po sebe a prehrali. Nenadviazali na sobotné víťazstvo s Komárnom (8:4). Zaujímavo vyznieva takmer vyrovnané skóre 47:48. Hovorí o štvrtom najhoršom útoku a štvrtej najhoršej defenzíve. Gabriel Švec sa ako najlepší strelec postaral o desať gólov, raz sa presadili obaja brankári – Erik Bielik aj Pavol Pecho.

Mimel Lučenec je už majstrom tejto sezóny, no v záverečných dvoch stretnutiach chce vyhrať, aby si udržal stopercentnú bilanciu. Po 12 dueloch má na konte plný počet 36 bodov s jasne najlepším skóre 105:23, čo je najlepšia ofenzíva aj defenzíva. Druhý najlepší útok v lige, ktorý má MŠK Žilina FUTSAL, nastrieľal o 35 gólov menej. Zaujímavo vyznieva aj fakt, že ak zoberieme do súčtu počet strelných gólov troch najhorších tímov v tomto ohľade, tak to bude len tesne v neprospech Mimelu - 105:117. Na čele tabuľky strelcov má veľký náskok Martin Směřička s 19 zásahmi a ak sa nič neočakávané nestane, tak ho nepredbehne nikto. Zhodne po 10 gólov majú Attila Fehérvári, Daniel Čeřovský a José Wellington. Aspoň raz sa trafil každý jeden hráč, ktorý nastúpil. Samozrejme, keď nerátame brankárov. Až päťkrát Lučenec strelil 10 alebo viac gólov.


Mohlo by vás zaujímať

2.kolo SLF: Hetrik Bača vystrieľal Košiciam body v Leviciach, Pinerola ukradla bod v B.Bystrici

Dnes

2.kolo SLF: Lučenec sa v Komárne pomalšie rozbiehal, v druhom polčase strelil 8 gólov

16.9.2021

1.kolo SLF: Bratislavská 4FSC FTVŠ ozbíjala o všetky body domáci MAYERSON MŠK Nové Zámky

14.9.2021

1.kolo SLF: Návrat futsalu do Košíc s desaťgólovou nádielkou, presvedčivé víťazstvo Lučenca

12.9.2021

Futsalová extraliga štartuje prvým kolom. Predstavia sa v nej traja nováčikovia z Bratislavy a Košíc

9.9.2021

Ridop MIBA Banská Bystrica chce medailu, Rafanides sa po návrate z Poľska cíti v dobrej forme

9.9.2021

Žilinský Makroteam vstupuje do šestnástej sezóny, stavať bude opäť na mládeži

28.8.2021

Košický futsal je späť na extraligovej futsalovej mape Slovenska

19.8.2021

Obhajca z Lučenca v 1.kole zavíta do Prievidze, Košičania vyzvú B.Bystricu

19.8.2021

PRIAMY PRENOS zo žrebovania 1.SLF 2021/2022

17.8.2021

Oberman opúšťa MIMEL, do Lučenca mieria známe tváre

5.8.2021

Majstrovský MIMEL Lučenec predstavil prvú posilu na novú sezónu

14.7.2021