Reprezentácia do 19 rokov prehrala aj v druhom zápase kvalifikácie, Bielorusom podľahla 3:5

sobota, 25.03.2023|Posledná aktualizácia 27.3.2023 18:36

Reprezentačná futsalová devätnástka nebodovala ani v druhom zápase hlavnej kvalifikácie o postup na ME v tejto vekovej kategórii.

Bielorusku podľahla 3:5 a v tabuľke tretej skupiny, ktorá sa hrá v portugalskom Fafe jej patrí posledná štvrtá priečka bez zisku čo i len bodu. Skóre zápasu otvoril v polovičke prvého dejstva Barkun, naši chlapci však v priebehu 28 sekúnd dokázali streliť dva góly a otočiť vývoj zápasu. Astafyeu však ešte do konca polčasu dokázal vyrovnať a po zmene strán dokonal aj svoj hetrik. Gól Nemčeka už zvrat nepriniesol.

Duel zhodnotil Richard Bačo: "Chceli sme veľmi napraviť ten pokazený prvý zápas. Mali sme s chlapcami dlhú debatu, hľadali príčiny našej prehry. Prízvukovali, že to je reprezentačný zápas, nemôžu sa poddať súperovi a takto prehrať. Včera vybehlo úplne nové družstvo, bojovnosť a srdiečko bolo na palubovke badateľné. Začali sme aktívne, vypracovali si množstvo streleckých príležitostí. Trochu nás pribrzdil gól, no naša snaha v útoku bola veľká. Otočili sme výsledok na 2:1 a bojovali o dobrý výsledok. Súper do polčasu vyrovnal po tečovanej strele. Aj druhý polčas sme hrali aktívne, chceli strhnúť výsledok na našu stranu. Kombinácie zo 4-0 nám vychádzali, no nevedeli sme streliť gól. Zlomový moment prišiel za stavu 3:2, keď pri našom výjazde s brankárom, Bielorusi zahrali evidentne s rukou a bulharský rozhodca to nevidel a dostali sme gól do prázdnej bránky. Samotní sa z gólu netešili, kedže aj oni videli evidentnú ruku. Museli sme hrať power play, v ktorej sme mali veľkú dávku smoly, keď bol brankár už dvakrát prekonaný, ale tyčka brány bola proti, aby to bol gól. Ostali len oči pre plač, body zobral súper. Hráčom za prístup a bojovnosť musíme poďakovať, trochu nám chýbala kvalita, hlavne pri zakončení."

Anton Brunovský, asistent trénera: "Do druhého zápasu sme museli niečo zásadného zmeniť, čo bolo vidieť aj v úvodných minútach zápasu kde sme súpera prestrieľali a prekvapili nasadením a dôrazom. Veľmi ma mrzia inkasované góly, lebo keď som ich videl opakovane tak to boli hlúpe chyby vyplývajúce z chvíľkovej nekoncentrácie. Chalanom chcem poďakovať za prístup a chcenie ktoré sa im nedá odoprieť a hlavne ako sa dokázali zomknúť po prehranom zápase."

Kvalifikácia ME U-19, skupina 3 (Fafe, Portugalsko):

Bielorusko U-19 vs SLOVENSKO U-19 5:3 (2:2)
⚽️ 10. Barkun, 16., 34., 39. Astafyeu, 25. Schasny - 14. Strapek, 15. Hazda, 39. Nemček