logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Reprezentácia ide do Francúzska so 16 hráčmi a novým asistentom trénera, no bez Drahovského, Zaťoviča či Medoňa

pondelok, 30.11.2020|Posledná aktualizácia 30.11.2020 19:12

Slovenská reprezentácia sa od 2. do 6. decembra 2020 zúčastní sústredenia vo Francúzsku, kde odohrá dva prípravné zápasy. Jeden s tamojším národným tímom a druhý proti mužstvu Sporting Paris.


Zraz nominovaných hráčov je 2. decembra v Bratislave. V rovnaký deň odlieta mužstvo z Viedne do Paríža a v Clairfontaine si rozloží tréningový aj zápasový "stan". Na Slovensko sa reprezentácia vráti v nedeľu 6. decembra večer. Tréner Marián Berky nominoval troch brankárov a trinásť hráčov. Kvôli klubovým povinnostiam neboli uvoľnení Tomáš Drahovský, Patrik Zaťovič a nakoniec ani Kristián Medoň, toho nahradil Marko Hudaček. Zložitejšia situácia bola aj okolo hráčov Plzne a Slavie, nakoniec všetci piati hráči z týchto klubov do Francúzska môžu vycestovať. Reprezentácia absolvuje vo Francúzsku 5 tréningov a dva prípravné zápasy.

Program zápasov:

4.12.2020 o 19:00 Francúzsko - Slovensko

5.12.2020 o 19:00 Sporting Paris - Slovensko

V 21-člennej výprave bol okresaný počet členov realizačného tímu, aby sa mohlo sústredenia vo Francúzsku zúčastniť viac hráčov. K trénerovi Berkymu pribudol nový asistent, Richard Bačo: "S Mariánom spolupracujeme dosť dlho, pôsobili sme spolu a v reprezentácii som skončil len preto, že moja práca mi nedovolila v dostatočnej miere pokračovať, takže som to pustil. Teraz ma poprosil tréner Berky, či by som nešiel s ním do Francúzska. Uvidíme, či bude spolupráca pokračovať aj dlhšie, ale bol by som rád, keby pokračovala. Nezávisí to však len odo mňa," povedal Bačo. 

Prezident SF Dušan Dobšovič k tejto novinke pridáva: "Osobne som rád, že Richard Bačo prijal ponuku Mariána Berkyho na spoluprácu. Už dávnejšie som s týmto, podľa mňa s jedným z najskúsenejších trénerov na Slovensku, o nejakej forme reprezentačného návratu hovoril a verím, že mu pracovné povinnosti umožnia odovzdať svoje skúsenosti nášmu reprezentačnému A-tímu aj v budúcnosti. Som presvedčený, že sa táto spolupráca osvedčí a do kvalifikačných stretnutí vstúpia spoločne aj po oficiálnom potvrdení Výkonným výborom SF."

"Decembrové sústredenie vo Francúzsku je náhradou za podujatie, ktoré sme plánovali spoločne so šéfom českého futsalu Otom Mestekom. Ani v Česku, ani na Slovensku, nie je v súčasnosti možné plnohodnotne trénovať či dokonca hrať, Úrad verejného zdravotníctva nemá pre takéto aktivity pochopenie napriek tomu, že sme spracovali a predložili "covid-protokol", ktorým vieme garantovať absolútnu minimalizáciu zdravotných rizík pri reprezentačných akciách. Našťastie prišla ponuka z Francúzska a s ohľadom na blížiace sa kvalifikačné stretnutia o postup na EURO bolo priam nevyhnutné akceptovať toto pozvanie na odohratie prípravného zápasu, aj keď náklady na zabezpečenie tejto akcie sú podstatne vyššie, ako tomu bežne býva v iných prípadoch. S francúzskou federáciou však máme dohodnuté nadštandardné podmienky aj s ohľadom na zdravotné riziká, podarilo sa dohodnúť k medzištátnemu stretnutiu aj ďalšie prípravné stretnutie s francúzskym ligovým tímom, čas strávený vo Francúzsku bude využitý maximálne efektívne. Trochu nás trápi, že nemôžeme byť kompletní, čo je následok toho, že celá akcia je riešená mimo oficiálneho UEFA termínu. Prístup niektorých českých klubov k nominácii ich hráčov však v danej situácii nebol práve najústretovejší, nakoniec sme akceptovali ich podmienky," povedal Dušan Dobšovič k sústredeniu vo Francúzsku.

Nominácia slovenského národného tímu na sústredenie do Francúzska:

Brankári: Milan Herko (MŠK Žilina FUTSAL), Richard Oberman (Mimel Lučenec), Marek Karpiak (SK Slavia Praha)

Hráči: Peter Kozár, Gabriel Rick, Matúš Ševčík (všetci SK Interobal Plzeň), Martin Doša (FK ERA-PACK Chrudim), Matúš Kyjovský, Martin Směřička, Daniel Čeřovský (všetci Mimel Lučenec), Martin Zdráhal, Marek Belaník, Marián Hudek (všetci MŠK Žilina FUTSAL), Filip Vaktor (SK Slavia Praha), Dominik Ostrák (FC Rapid Ústí nad Labem), Marko Hudaček (Hohenstein-Ernsthall)

Manažér tímu: Marek Kováčik

Tréner: Marián Berky

Asistent trénera: Richard Bačo

Vedúci tímu: Peter Kočiš

Fyzioterapeut: Oliver Miklovič


Mohlo by vás zaujímať

Nominácia Slovenska na dvojzápas proti Azerbajdžanu a Moldavsku v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2022

10.1.2021

Slovensko zverejnilo širšiu nomináciu na kvalifikáciu o EURO 2022, Berky je pripravený na všetky okolnosti

4.1.2021

Slovensko tesne prehralo proti Sportingu Paris

6.12.2020

Berky: "Francúzsko bolo lepšie vo všetkom, ukázalo sa, že už mesiac sa nehrá liga"

5.12.2020

"Francúzsko je začiatok našej cesty na EURO," hovorí Rick. Belaník sa po dlhšom čase tešil na zraz reprezentácie

3.12.2020

Pozitívni Kozár a Doša sú stratou, Berky: „Šancu dostanú mladší hráči, budeme sledovať ako sa jej zhostia“

2.12.2020

Slovensko spoznalo program zápasov v kvalifikácii na EURO 2022, v decembri ideme na sústredenie do Francúzska

24.11.2020

Slovensko spoznalo posledného súpera v kvalifikácii o EURO 2022, súboj Anglicka s Macedónskom bol zrušený

13.11.2020

Slovensko spozná svojho posledného súpera v kvalifikácii na EURO 10. novembra, UEFA zverejnila aj ďalšie dátumy

31.10.2020

Reprezentácia Slovenska odohrala modelovaný zápas s Mimelom Lučenec, Berky si spestrenie kempu pochvaľuje

18.9.2020

Slovenská seniorská reprezentácia napriek organizačným ťažkostiam zarezáva na kempe v Lučeneci, odohrá zápas proti Mimelu

17.9.2020

Nominácia hráčov reprezentácie SR „A“ vo futsale na sústredenie v Lučenci (16.09. - 19.09.2020)

15.9.2020