logo

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

utorok, 07.09.2021|Posledná aktualizácia 8.9.2021 06:43

Slovenská futsalová reprezentácia zakončila svoje účinkovanie na turnaji Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej ŠH Elán víťazstvom 3:0 nad USA.

Slovenský reprezentant Tomáš Drahovský bojuje o loptu s Američanmi v druhom vzájomnom zápase na Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave 7. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Po bezgólovom prvom polčase sa v druhom dejstve strelecky presadili dvakrát Martin Zdráhal a raz Dominik Ostrák. Pre Slovákov slúžilo podujatie ako príprava na ME (19. januára - 6. februára 2022 v Holandsku), na ktoré sa kvalifikovali prvýkrát v histórii. Američania absolvovali generálku na MS, do dejiska šampionátu v Litve odchádzajú stredu poobede priamo z Bratislavy.

Debut v seniorskom Áčku dnes absolvovalo trio z klubu MAYERSON MŠK Nové Zámky Patrik Molda, Marcel Marík a Richard Maríkovci a hneď okúsili pocit z víťazstva v najcennejšom drese s dvojkrížom pri srdci.

Do bránky sa dnes postavil Marek Kušnír a svoju úlohu si splnil do bodky, ani raz neinkasoval a vytiahol veľa skvelých zákrokov. Prvá veľká šanca po počiatočnom oťukávaní sa oboch súperov, ktorí sa poznali už z prvého vzájomného duelu, prišla v tretej minúte, Ostrák ale mieril tesne vedľa. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, v 10. minúte Diego Babadilla-Mireles nastrelil žrď bránky Kušníra. V závere polčasu si vyskúšali Američania aj power-play, z mráčika ale nezapršalo.

Korenie futsalu - góly ale prišli po prestávke. Dominik Ostrák sa opäť po prieniku z pravej strany iba zastreľoval, druhá jeho prudká strela ale už skončila gólom - 1:0. Na začiatku 24. minúty zvýšil nechytateľným projektilom popri nohe kapitána Diega Morettiho Martin Zdráhal už na - 2:0. Dobré šance mali aj Američania, Marek Kušnír ale dnes mal svoj deň a súperových hráčov privádzal doslova do zúfalstva. Tretí gól strelil opäť Martin Zdráhal po rýchlej akcii a vyšachovaní obrany súpera - 3:0. Na ihrisku sa pritvrdila hra, čo malo za dôsledok počet šiestich faulov na strane SR už v 29. minúte. Prvý desaťmetrový kop nepremenil Tomas Pondeca, zakrátko Daniel Mattos opečiatkoval iba spojnicu. V polovici polčasu mohol zvýšiť už na štvorgólový rozdiel Vojto Turek, jeho strelu ale zastavila opäť žŕdka. V 30. minúte nepremenil ďalší predĺžený pokutový kop Mattos. Centimetre od prvého reprezentačného gólu pri svojom prvom štarte bol v 32. minúte Rišo Marík. Päť minút pred záverečným hvizdom sa na ihrisku zaiskrilo, rozhodcovia ale hráčov pri potýčke od seba včas oddelili a tak sa táto nepríjemná situácia vyriešila iba dohovorom a žltými kartami na oboch stranách. V 36. minúte zastavila strelu Sebiho Bača iba tyčka, záverečná power-play Slovákov už ďalší gól v sieti USA nepriniesla.

Zverenci Mariána Berkyho odohrali na turnaji štyri zápasy. V piatok podľahli Maroku 1:4, následne v nedeľu zdolali v prvom vzájomnom súboji USA 3:2 a v pondelok vyhrali nad Panamou 3:1. Hlavný lodivod bol s turnajom aj zápasmi spokojný. "V poslednom zápase proti USA sme dali šancu novým hráčom, ktorí nesklamali. Tento zápas v prvom polčase nemal také tempo, ako ostatné zápasy, ktoré sme odohrali. Bolo vidieť, že súper zmenil taktiku a miesto aktívnej vysunutej obrany zvolil stiahnutú. Zameral sa viac na pozičné bránenie a brejkové situácie. My sme mali možnosť si vyskúšať niekoľko variant do stiahnutej obrany, trochu nám viazla kombinácia v 1.polčase, kde bolo veľa nepresností. Hráčov sme nabádali na vyššiu aktivitu a sebavedomie v súbojoch, čo rozhodlo dnešný zápas a 2.polčas sme vsietili po nacvičených akciách krásne góly. V záverečných minútach sme si vyskúšali aj hru s brankárom v poli, kde sme si vytvorili tri sľubné príležitosti, škoda že bez gólového efektu.

Celkovo hodnotíme tento turnaj pozitívne, v štyroch zápasoch sme skúšali rôzne zloženia štvoriek, väčšie množstvo hráčov bolo zapojené do hry a myslím si že aj zápasy mali svoju kvalitu. Chcem poďakovať všetkým, ktorí prispeli ku organizácií tohto turnaja, hráčom za výkon a realizačnému tímu za spoluprácu."

Mohlo by vás zaujímať

Akadémia Pineroly s double, ovládla aj turnaj Final Four o Slovenský pohár U-20 v Žiline

18.4.2024

Slováci si na turnaji Futsal Fever Days napravili chuť víťazstvom proti Maďarsku.

13.4.2024

Slováci na úvod Futsal Fever Days pohľadli Švédom, duel dvoch polčasov pre Severanov

13.4.2024

PLAY-OFF 3.štvrťfinále: Levice vyzvú v semifinále Košice, Pinerola vydrela postup v Prievidzi

9.4.2024

Slovenská reprezentácia do 19 rokov s prvým víťazstvom na turnaji, Američanov zdolala 4:2

5.4.2024

Nominácia "A" mužstva Slovenska na medzinárodný turnaj Fever Days 2024 v Šamoríne

2.4.2024

Nominácia reprezentácie do 19 rokov na medzinárodný turnaj v chorvátskom Novigrade

24.3.2024

Extraliga U-20: Striebro pre Futsalovú akadémiu Žiliny, Makroteam napokon s bronzom

24.3.2024

Futsal Love Serbia: Futsalistky Francúzska jasne zdolali naše reprezentantky 6:0