logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Reprezentácia Slovenska zakončila prestížny turnaj Pre-World Cup víťazstvom nad USA 3:0

utorok, 07.09.2021|Posledná aktualizácia 8.9.2021 06:43

Slovenská futsalová reprezentácia zakončila svoje účinkovanie na turnaji Pre-World Cup FUTSAL DAYS v bratislavskej ŠH Elán víťazstvom 3:0 nad USA.

Slovenský reprezentant Tomáš Drahovský bojuje o loptu s Američanmi v druhom vzájomnom zápase na Pre-World Cup Futsal Days v Bratislave 7. septembra 2021.
autor: Vladimír Hindra

Po bezgólovom prvom polčase sa v druhom dejstve strelecky presadili dvakrát Martin Zdráhal a raz Dominik Ostrák. Pre Slovákov slúžilo podujatie ako príprava na ME (19. januára - 6. februára 2022 v Holandsku), na ktoré sa kvalifikovali prvýkrát v histórii. Američania absolvovali generálku na MS, do dejiska šampionátu v Litve odchádzajú stredu poobede priamo z Bratislavy.

Debut v seniorskom Áčku dnes absolvovalo trio z klubu MAYERSON MŠK Nové Zámky Patrik Molda, Marcel Marík a Richard Maríkovci a hneď okúsili pocit z víťazstva v najcennejšom drese s dvojkrížom pri srdci.

Do bránky sa dnes postavil Marek Kušnír a svoju úlohu si splnil do bodky, ani raz neinkasoval a vytiahol veľa skvelých zákrokov. Prvá veľká šanca po počiatočnom oťukávaní sa oboch súperov, ktorí sa poznali už z prvého vzájomného duelu, prišla v tretej minúte, Ostrák ale mieril tesne vedľa. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, v 10. minúte Diego Babadilla-Mireles nastrelil žrď bránky Kušníra. V závere polčasu si vyskúšali Američania aj power-play, z mráčika ale nezapršalo.

Korenie futsalu - góly ale prišli po prestávke. Dominik Ostrák sa opäť po prieniku z pravej strany iba zastreľoval, druhá jeho prudká strela ale už skončila gólom - 1:0. Na začiatku 24. minúty zvýšil nechytateľným projektilom popri nohe kapitána Diega Morettiho Martin Zdráhal už na - 2:0. Dobré šance mali aj Američania, Marek Kušnír ale dnes mal svoj deň a súperových hráčov privádzal doslova do zúfalstva. Tretí gól strelil opäť Martin Zdráhal po rýchlej akcii a vyšachovaní obrany súpera - 3:0. Na ihrisku sa pritvrdila hra, čo malo za dôsledok počet šiestich faulov na strane SR už v 29. minúte. Prvý desaťmetrový kop nepremenil Tomas Pondeca, zakrátko Daniel Mattos opečiatkoval iba spojnicu. V polovici polčasu mohol zvýšiť už na štvorgólový rozdiel Vojto Turek, jeho strelu ale zastavila opäť žŕdka. V 30. minúte nepremenil ďalší predĺžený pokutový kop Mattos. Centimetre od prvého reprezentačného gólu pri svojom prvom štarte bol v 32. minúte Rišo Marík. Päť minút pred záverečným hvizdom sa na ihrisku zaiskrilo, rozhodcovia ale hráčov pri potýčke od seba včas oddelili a tak sa táto nepríjemná situácia vyriešila iba dohovorom a žltými kartami na oboch stranách. V 36. minúte zastavila strelu Sebiho Bača iba tyčka, záverečná power-play Slovákov už ďalší gól v sieti USA nepriniesla.

Zverenci Mariána Berkyho odohrali na turnaji štyri zápasy. V piatok podľahli Maroku 1:4, následne v nedeľu zdolali v prvom vzájomnom súboji USA 3:2 a v pondelok vyhrali nad Panamou 3:1. Hlavný lodivod bol s turnajom aj zápasmi spokojný. "V poslednom zápase proti USA sme dali šancu novým hráčom, ktorí nesklamali. Tento zápas v prvom polčase nemal také tempo, ako ostatné zápasy, ktoré sme odohrali. Bolo vidieť, že súper zmenil taktiku a miesto aktívnej vysunutej obrany zvolil stiahnutú. Zameral sa viac na pozičné bránenie a brejkové situácie. My sme mali možnosť si vyskúšať niekoľko variant do stiahnutej obrany, trochu nám viazla kombinácia v 1.polčase, kde bolo veľa nepresností. Hráčov sme nabádali na vyššiu aktivitu a sebavedomie v súbojoch, čo rozhodlo dnešný zápas a 2.polčas sme vsietili po nacvičených akciách krásne góly. V záverečných minútach sme si vyskúšali aj hru s brankárom v poli, kde sme si vytvorili tri sľubné príležitosti, škoda že bez gólového efektu.

Celkovo hodnotíme tento turnaj pozitívne, v štyroch zápasoch sme skúšali rôzne zloženia štvoriek, väčšie množstvo hráčov bolo zapojené do hry a myslím si že aj zápasy mali svoju kvalitu. Chcem poďakovať všetkým, ktorí prispeli ku organizácií tohto turnaja, hráčom za výkon a realizačnému tímu za spoluprácu."

Mohlo by vás zaujímať

"A" mužstvo štartuje prípravu na ME. Preverí ich Bosna a Hercegovina, Rakúsko a ČR

Včera

Reprezentáciu do 21 rokov čaká turnaj vo francúzskom Denaine

Včera

Reprezentačné sústredenie a tréningový kemp v Poprade U-19 a U-17 zrušené

1.12.2021

Reprezentácia U-19 obsadila na turnaji Futsal Love Serbia po prehre s Chorvátskom 6.miesto

8.11.2021

Severania z Fínska nad sily zverencov Richarda Bača, v sobotu proti Chorvátsku

5.11.2021

Reprezentácia do 19 rokov nestačila na úvod turnaja Futsal Love na domáce Srbsko

4.11.2021

Reprezentácia do 19 rokov cestuje na turnaj do Srbska, štartuje prípravu na ME

2.11.2021

Reprezentácia žien prehrala aj s Talianskom, Španielky postúpili na finálový turnaj

24.10.2021

Slovenky potrápili domáce Švédsko. Po tesnej prehre 3:5 ale stratili šancu na EURO

21.10.2021

Kvalifikácia EURO 2022: Španielsko v prvom zápase nad sily našich reprezentantiek