logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Reprezentačný rekordér a kapitán Kozár už poškuľuje po futsalovom dôchodku

pondelok, 23.08.2021|Posledná aktualizácia 23.8.2021 11:34

Žiaden futsalista v reprezentačnom drese Slovenska neodohral viac zápasov ako on. Reč je o kapitánovi Petrovi Kozárovi. Najcennejší dres obliekol už 114-krát, zaznamenal 21 gólov.

Kapitán slovenskej reprezentácie Peter Kozár v kvalifikačnom zápase Slovensko - Azerbajdžan v Leviciach.
zdroj: Futsalslovakia.sk

Futsalová kariéra reprezentačného kapitána odštartovala v Košiciach, kde bol ťahúňom slávneho RCS. Ten priviedol aj k jedinému titulu, ktorý získala "zlatá" partia na horúcej pôde slovenského futsalového fenoména a zanietenca Martina Grendára - slávneho Slov-Maticu FOFO Bratislava v sezóne 2008/2009. Logicky nasledovali jeho kroky do tímu oranjes, s ktorým najbližšie sezóny získal s jedinou výnimkou v sezóne 2015/2016 všetky majstrovské tituly a víťazstvá v slovenskom pohári. Nespočetné množstvo zápasov v Lige Majstrov P. Kozára zocelili a pomohli mu nabrať hlavne bohaté skúsenosti. Po konci éry FOFA stará partia zaknihovala ďalší titul ešte pod hlavičkou Slovana Bratislava, ďalšiu sezónu zostal verný hlavnému mestu Bratislave a titul získal v drese Pineroly, pre ktorú to bol druhý titul majstra SR v klubovej histórii. Jeho ďalšie kroky smerovali do Plzne, kde sa mu podarilo v poslednej sezóne na druhý pokus získať titul majstra Česka.

Futsalová kariéra Petra Kozára:

  • RCS Košice - majster SR
  • Slov-Matic FOFO Bratislava - 8 x majster SR
  • Slovan Bratislava - majster SR
  • Pinerola Bratislava - majster SR
  • Interobal Plzeň (Česká rep.) - majster ČR

Dres Interobalu Plzeň bude obliekať aj v sezóne 2021/2022, zahrá si aj prestížnu Ligu majstrov, s ktorou má bohaté skúsenosti. "Po vypršaní dvojročného kontraktu som podpísal ešte na jeden rok. Celkovo pre mňa, celý tím a mesto Plzeň to bola obrovská senzácia a radosť, že sme dokázali získať tento titul." Vo svojom zahraničnom pôsobisku našiel všetko, čo hľadal. "Kolektív je naozaj super, čo naznačujú aj výsledky za posledné dva roky, čo som tam. Vnímam tam super partiu a veľa hráčskych skúseností, umne doplnených o šikovných mladých hráčov, ktorí majú pred sebou svetlú futsalovú budúcnosť."

Najviac si ale samozrejme cení postup s reprezentáciou na ME 2022 do Holandska. "Dá sa povedať, že toto bol taký posledný kúsok mojej futsalovej skladačky, čo mi doteraz chýbalo k dosiahnutiu nejakých cieľov a to postup na šampionát s reprezentáciou. Čo sa nakoniec podarilo a som nesmierne šťastný. Verím, že to pomôže slovenskému futsalu a jeho vzrastu na Slovensku, naštartovať určite nejaké procesy, ktoré v minulosti absentovali."

Extraligový futsal sa konečne vrátil do Košíc a Bratislavy, práve tieto dve mestá získavali v minulosti výlučne tituly, pred nástupom éry MIMELu Lučenec. Preto sa naskytá aj otázka, či v budúcnosti oblečie dres Podpor Pohybu. "Ja som rád, že ešte hrávam a mám možnosť ešte fungovať na profesionálnej úrovni, a skôr už poškuľujem po návrate do športového dôchodku, ale možné je všetko. Samozrejme, že ligu sledujem a som rád, že sa rozrástla o dôležité bašty futsalu, ako sú Košice a Bratislava. Teším sa na zaujímavé zápasy a celkový priebeh ligy, ako sa bude dariť všetkým tímom."

Má aj odkaz pre mladých hráčov: "Nech neváhajú začať s týmto športom, je to naozaj energický a dynamický šport, plný krásnych momentov a vie otvoriť cesty do celého sveta.

Počas leta si našiel Peter Kozár čas aj na oddych. "Určite áno, letné obdobie mám rád, klasická dovolenka pri mori pomôže zregenerovať človeka pred novou a náročnou sezónou." Nie je určite tabu, že kariéra reprezentačného rekordéra sa blíži ku koncu... "Je to pravda, uvidíme akou cestou sa poberiem, ale určite by som rád zostal pri futsale v nejakej funkcii, či už v trénerskej, alebo manažérskej."

Mohlo by vás zaujímať

Finále univerzít SR vo futsale: Dominancia vysokoškolákov Mateja Bela z Banskej Bystrice

Včera

VIDEODOKUMENT TOTÁLNÍ DERBY: Netradičný pohľad do zákulisia futsalovej bitky odvekých rivalov

14.10.2021

Žreb futsalových ME bude 18. októbra v holandskom Zeiste, Slováci nenarazia na Fínov a Gruzíncov

12.10.2021

Štartuje najlepšia liga sveta LNFS. Aké očakávania má najlepší strelec minulej sezóny Drahovský?

8.10.2021

MS 2021 v Litve: Portugalsko zdolalo vo finále obhajcu z Argentíny, bronz do Brazílie

3.10.2021

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

8.9.2021

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021

Turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS odštartoval víťazstvom Maroka nad Panamou 4:3

2.9.2021

Liga majstrov sa vracia do Lučenca! MIMEL privíta doma futsalovú elitu

28.8.2021

Seminár rozhodcov a delegátov. Úspešné absolvovanie je podmienkou pre zaradenie na nominačnú listinu

25.8.2021

Gabi Rick získal unikátny majstrovský hetrik, z mesta piva sa preč nechystá

15.8.2021

Reprezentant Zaťovič zostáva v Poľsku, prijal novú výzvu bojovať o titul

12.8.2021