logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Rozhodcovia a delegáti absolvovali úspešný seminár. Nový výklad pravidiel futsalu

streda, 08.09.2021|Posledná aktualizácia 08.9.2021 21:03

V termíne 27.-28. augusta 2021 organizovala komisia RaD SF seminár pre rozhodcov a delegátov pred sezónou 2021/2022. Svoj stánok si všetci rozložili na severe Slovenska v Žiline v útulnom hoteli Galileo.

V termíne 27.-28. augusta 2021 organizovala komisia RaD SF seminár pre rozhodcov a delegátov pred sezónou 2021/2022. Svoj stánok si všetci rozložili na severe Slovenska v Žiline v útulnom hoteli Galileo.
zdroj: Futsalslovakia.sk
Na rozhodcov a delegátov čakal bohatý program. Delegáti futsalu začali svoju časť prednáškou a diskusiou s členom VV SF Vladimírom Badurom a delegátom UEFA.
Rozhodcovia začali fyzickými previerkami v Športovej hale. Tu absolvovali tri behy: tzv. Speed 2x20m., Coda beh a na záver najťažšiu časť Ariet beh. Výsledky fyzických previerok boli pre všetkých príjemných prekvapením. 
Z 24 rozhodcov splnilo fyzické previerky 22 rozhodcov, jeden R pre zranenie nedokončil a jeden R nenastúpil.
"Po úvodných oddelených častiach už ďalší program bol pre R a D spoločný. Prednášky k zmenám pravidiel prezentovali medzinárodní rozhodcovia FIFA Rastislav Behančin, Martin Matula, Peter Budáč ml..
Počas prednášok sa aktívne zapájali do diskusie všetci prítomní R a D. Prezentácie budeme zverejňovať aj na oficiálnom webovom sídle www.futsalslovakia.sk. Pravdaže je iné k tomu počuť výklad a diskutovať priamo pri prednáške ako si to len pozrieť.
Pevne veríme, že aj napriek tomu to futsalovej verejnosti pomôže pri pochopení zmien pravidiel. Je to možno aj myšlienka do budúcna, že by sa aj pre trénerov, hráčov, kluby, mohla pred sezónou zorganizovať prednáška k pravidlám futsalu.
Súčasťou seminára boli aj záverečný video test a písomný test z pravidiel futsalu ktoré pripravil rozhodca Fifa Lukáš Peško. Všetci R a D úspešne obidva testy splnili," priblížil dianie v Žiline Miroslav Ježík.

Po seminári na nominačnú listinu pre sezónu 2021/2022, ktorú musí ešte odobriť VV SF bolo zaradených 21 rozhodcov 8 delegátov. Na náhradnom seminári dňa 01. októbra 2021 bude mať ešte možnosť ďalších 12 rozhodcov a 2 delegáti. Máme 10 nových adeptov na rozhodcov. Pevne veríme, že sa všetci zúčastnia a splnia či už fyzické previerky a písomné testy.

Počas seminára prítomných poctil návštevou aj predseda Slovenského futsalu Tomáš Takáč. Prihovoril sa všetkým R a D a oboznámil ich so súčasným dianím a vedením v Slovenskom futsale. Pravdaže padli aj mnohé otázky zo strany R a D na ktoré dostali jasné a zrozumiteľné odpovede zo strany pána predsedu SF. Rovnako dostali jasný prísľub, že komunita R a D je neoddeliteľnou súčasťou SF.
"Na záver chcem všetkým R a D popriať do novej sezóny hlavne zdravie, čo najviac správnych rozhodnutí na hracích plochách a k tomu veľa šťastia. Pevne verím, že všetci prispejeme svojou kvalitou k priebehu všetkých súťaži. Aj touto cestou ďakujeme za návštevu predsedu SF na seminári," ukončil priblíženie diania na stretnutí rozhodcov a delegátov v Žiline Miroslav Ježík, poverený spolu s V. Badurom riadením KRaD SF.

Mohlo by vás zaujímať

MS 2021 v Litve: Česko zvíťazilo na úvod šampionátu nad Panamou, Brazília ich zdolala 4:0

Včera

Maroko zdolalo v druhom zápase Panamu 3:0, chlieb sa lámal v závere

3.9.2021

Turnaj Pre-World Cup FUTSAL DAYS odštartoval víťazstvom Maroka nad Panamou 4:3

2.9.2021

Liga majstrov sa vracia do Lučenca! MIMEL privíta doma futsalovú elitu

28.8.2021

Seminár rozhodcov a delegátov. Úspešné absolvovanie je podmienkou pre zaradenie na nominačnú listinu

25.8.2021

Reprezentačný rekordér a kapitán Kozár už poškuľuje po futsalovom dôchodku

23.8.2021

Gabi Rick získal unikátny majstrovský hetrik, z mesta piva sa preč nechystá

15.8.2021

Reprezentant Zaťovič zostáva v Poľsku, prijal novú výzvu bojovať o titul

12.8.2021

Doša pokračuje v Chrudimi, z postupu na EURO bol nadšený

8.8.2021

Slovenská brankárska jednotka zostáva verná Slavii Praha

4.8.2021

Brankársky kemp HerMiCamp 2021 využili aj reprezentační gólmani

21.7.2021

Drahovskému sa podarili dva veľké úspechy, o ktorých iba sníval

15.7.2021