logo

Slováci v zahraničí: Doša po remíze so Spartou ľutoval zahodené šance, Slavia aj Plzeň súperov nešetrili

pondelok, 14.09.2020|Posledná aktualizácia 14.9.2020 21:00

V tradičnej rubrike sa znova pozrieme na slovenských futsalistov a to ako sa im darilo v zahraničných ligách.FC Rapid Ústí nad Labem ani na druhýkrát nevyhral. Na pôde tímu Helas Brno prehral v divokom zápase 5:12 a nič na tom nezmenil ani premiérový presný zásah v najvyššej českej súťaži pre Dominika Ostráka. Naopak, SK Interobal Plzeň pokračuje v napĺňaní papierových predpokladov, ako favorit doma zdolal celok Démoni Česká Lípa jasne 8:0. Gólom a asistenciou k tomu pomohol Peter Kozár. Raz sa presadil aj Gabriel Rick, k tomu pridal dokonca dve prihrávky.

"Pred zápasom sme mali jasný cieľ, doma vyhrať a potvrdiť tri body z prvého kola. Do stretnutia sme išli na sto percent a nechceli sme nič podceniť. S výsledkom sme spokojní a čo nás teší ešte viac je to, že sme stále nedostali gól. Po reprezentačnej prestávke na nás čaká FC Rapid Ústí nad Labem, takže sa musíme zodpovedne pripraviť a verím, že si tiež odvezieme tri body," hovorí Gabriel Rick.

Pohodový zápas má za sebou aj Slavia Praha. Na palubovke tímu Dynamo PCO České Budějovice vyhrala jasne 10:1. Čisté konto Marekovi Karpiakovi v 30. minúte pokazil Dominik Hric. Filipa Vaktora mohla potešiť asistencia. Po polčase "Zošívaní" vyhrávali 6:0, čiže všetko bol v jasnej réžii: "Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Budějovice dokázali v prvom kole uhrať vonku dobrý výsledok proti Chrudimu. Od začiatku sme však mali vytýčený jasný cieľ a ten sa nám počas celého zápasu plnil. Myslím si, že sme stretnutie zvládli bez problémov," povedal Karpiak.

"Súpera sme vôbec nechceli podceniť, najmä ich výsledok s Chrudimom z minulého týždňa v nás vzbudzoval rešpekt. Od úvodu sme však začali hrať našu hru, strieľali sme góly a predvádzali sme pekné akcie. Jedine môže mrzieť to, že sme si nedokázali udržať čisté konto, čo bol náš cieľ," vyjadril sa Filip Vaktor.

Šláger v českej lige obstarali FK Chrudim a AC Sparta Praha. Po remíze 2:2 sa body delili. Na domácej strane sa dvakrát presadil David Drozd, vždy mu prihrával Tomáš Koudelka. Za hostí presné zásahy vsietili Antonín Hrdina a Azem Brahimi. Slovenský reprezentant Martin Doša cítil šancu na tri body: "Už mi to pripadá trochu smiešne, pretože sa stále opakujem a v tomto zápase sa to stalo znova. Našou Achillovou pätou sú nepremenené šance. Keď sme už nejaký gól dali a natrápili sme sa naň, tak vzápätí sme lacno inkasovali. Možno sme sa v niektorých momentoch zbytočne ponáhľali a chýbal nám pokoj na halovkách. Nakoniec, keď sme mohli pri powerplay dať gól do prázdnej brány a odskočiť o dva góly, tak sme trafili tyč. Avšak, musím povedať že je to začiatok sezóny. My sa budeme snažiť zapracovať na našich chybách a tvrdo pracovať na zlepšení v koncovke. Verím v náš tím a taktiež verím v každého jedného môjho spoluhráča," hovorí Martin Doša.

V poľskej lige klub P.A. Nova Gliwice doma prehral 0:5 proti KS Constract Lubawa. Na súpiske domácich bol aj Patrik Zaťovič.

Mohlo by vás zaujímať

Ďalším mediálnym partnerom SF sa stal portál www.sport.sk

22.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

V piatok štartuje aj so siedmimi Slovákmi nová sezóna českej najvyššej súťaže

3.9.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

„Chceme zúročiť poctivú prácu s juniormi a vrátiť Košice na mapu najvyššej súťaže,“ praje si Richard Bačo

27.8.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Richard Bačo bude trénovať Podpor pohyb Košice, mužstvo chce o rok hrať Varta futsal ligu

26.8.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Slováci v zahraničí: Ševčík s kapitánskou páskou, Doša dvakrát asistoval

25.8.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Napísali o konferencii SF

5.6.2020 | JÁN PLOŠTICA

Dopady pandémie COVID-19 očami športovcov zapojených do ankety UčPS

23.4.2020 | JÁN PLOŠTICA

Programové vyhlásenie vlády ohľadom športu

20.4.2020 | JÁN PLOŠTICA

Futsal Awards 2019

28.3.2020 | JÁN PLOŠTICA

Najbližších 14 dní sa kvôli zákazu nebudú hrať futsalové zápasy

9.3.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Koronavírus ma žiaľ aj futsalovú obeť

29.2.2020 | JÁN PLOŠTICA

Lukáš Peško delegovaný na zápasy Ligy majstrov UEFA

9.10.2019 | DUŠAN DOBŠOVIČ