logo

Slováci v zahraničí: Doša po remíze so Spartou ľutoval zahodené šance, Slavia aj Plzeň súperov nešetrili

pondelok, 14.09.2020|Posledná aktualizácia 14.9.2020 21:00

V tradičnej rubrike sa znova pozrieme na slovenských futsalistov a to ako sa im darilo v zahraničných ligách.


FC Rapid Ústí nad Labem ani na druhýkrát nevyhral. Na pôde tímu Helas Brno prehral v divokom zápase 5:12 a nič na tom nezmenil ani premiérový presný zásah v najvyššej českej súťaži pre Dominika Ostráka. Naopak, SK Interobal Plzeň pokračuje v napĺňaní papierových predpokladov, ako favorit doma zdolal celok Démoni Česká Lípa jasne 8:0. Gólom a asistenciou k tomu pomohol Peter Kozár. Raz sa presadil aj Gabriel Rick, k tomu pridal dokonca dve prihrávky.

"Pred zápasom sme mali jasný cieľ, doma vyhrať a potvrdiť tri body z prvého kola. Do stretnutia sme išli na sto percent a nechceli sme nič podceniť. S výsledkom sme spokojní a čo nás teší ešte viac je to, že sme stále nedostali gól. Po reprezentačnej prestávke na nás čaká FC Rapid Ústí nad Labem, takže sa musíme zodpovedne pripraviť a verím, že si tiež odvezieme tri body," hovorí Gabriel Rick.

Pohodový zápas má za sebou aj Slavia Praha. Na palubovke tímu Dynamo PCO České Budějovice vyhrala jasne 10:1. Čisté konto Marekovi Karpiakovi v 30. minúte pokazil Dominik Hric. Filipa Vaktora mohla potešiť asistencia. Po polčase "Zošívaní" vyhrávali 6:0, čiže všetko bol v jasnej réžii: "Vedeli sme, že nás nečaká nič ľahké. Budějovice dokázali v prvom kole uhrať vonku dobrý výsledok proti Chrudimu. Od začiatku sme však mali vytýčený jasný cieľ a ten sa nám počas celého zápasu plnil. Myslím si, že sme stretnutie zvládli bez problémov," povedal Karpiak.

"Súpera sme vôbec nechceli podceniť, najmä ich výsledok s Chrudimom z minulého týždňa v nás vzbudzoval rešpekt. Od úvodu sme však začali hrať našu hru, strieľali sme góly a predvádzali sme pekné akcie. Jedine môže mrzieť to, že sme si nedokázali udržať čisté konto, čo bol náš cieľ," vyjadril sa Filip Vaktor.

Šláger v českej lige obstarali FK Chrudim a AC Sparta Praha. Po remíze 2:2 sa body delili. Na domácej strane sa dvakrát presadil David Drozd, vždy mu prihrával Tomáš Koudelka. Za hostí presné zásahy vsietili Antonín Hrdina a Azem Brahimi. Slovenský reprezentant Martin Doša cítil šancu na tri body: "Už mi to pripadá trochu smiešne, pretože sa stále opakujem a v tomto zápase sa to stalo znova. Našou Achillovou pätou sú nepremenené šance. Keď sme už nejaký gól dali a natrápili sme sa naň, tak vzápätí sme lacno inkasovali. Možno sme sa v niektorých momentoch zbytočne ponáhľali a chýbal nám pokoj na halovkách. Nakoniec, keď sme mohli pri powerplay dať gól do prázdnej brány a odskočiť o dva góly, tak sme trafili tyč. Avšak, musím povedať že je to začiatok sezóny. My sa budeme snažiť zapracovať na našich chybách a tvrdo pracovať na zlepšení v koncovke. Verím v náš tím a taktiež verím v každého jedného môjho spoluhráča," hovorí Martin Doša.

V poľskej lige klub P.A. Nova Gliwice doma prehral 0:5 proti KS Constract Lubawa. Na súpiske domácich bol aj Patrik Zaťovič.

Mohlo by vás zaujímať

Slováci v zahraničí: Ševčík s kapitánskou páskou, Doša dvakrát asistoval

25.8.2020

Slováci v zahraničí: Doša a Zaťovič strelili gól, Karpiak vychytal víťazstvo, Ostrákovi nevyšla premiéra

7.9.2020

Slováci v zahraničí

10.3.2020

Slováci v zahraničí

5.3.2020

Slováci v zahraničí

25.2.2020

Slováci v zahraničí...

17.2.2020

Slováci v zahraničí

10.2.2020

Slavia si na Plzeň verí, čaká nás semifinálový súboj siedmich Slovákov. Doša chce do finále cez Teplice

3.5.2021

Slováci v zahraničí: Plzeň hrala s Hohensteinom, Ostrák debutoval za Rapid, Vaktor sa vrátil po zranení

1.9.2020

Drahovský strelil dva góly, po jednom Doša s Ostrákom, Slavia prišla o výhru v záverečnej päťminútovke

24.4.2021

Plzeň vyhrala základnú časť, aj so Slaviou strelili po 9 gólov

3.4.2021

Slováci v zahraničí: Medoň bol pri oboch góloch Chojníc, Plzeň stále stopercentná, Drahovský strelil víťazný zásah

6.10.2020