logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Vyberáme z webu MŠK Žilina FUTSAL

streda, 15.04.2020|Posledná aktualizácia 15.4.2020 18:18

Na webe MŠK Žilina FUTSAL sa rozbehol zaujímavý cyklus rozhovorov s jednotlivými hráčmi seniorského družstva.

Klub MŠK Žilina FUTSAL sa rozhodol postupne vyspovedať svojich hráčov, a tak prinášať svojim fanúšikom informácie z klubovej kuchyne. Ak vás zaujímajú tieto informácie, ste na správnom mieste. Podľa našich informácii má tento cyklus pokračovať až do konca apríla. Z klubového webu teda vyberáme prvú polovicu rozhovorov:

zdroj (mskzilinafutsal.sk)

Kristián GÁBOR: Žilinský odchovanec, ktorý taktiež prešiel reprezentáciami do 19 a 21 rokov a svojou technikou a ľahkosťou vie ohúriť kritické oko diváka. Na ihrisku pôsobí veľmi ľahko, zároveň technicky a súperových hráčov „vytáča“ aj jeho mimoriadne flegmatickou povahou. Presne taký je Kristián GÁBOR, známy pod prezývkou „Brčo“. Vie byť pánom momentu, kedy čaká na svoju príležitosť a udrie v pravý čas na pravom mieste. Vie udrieť, keď to čakajú iba spoluhráči, ale nie súper. Ukážkovým bol jeho vstup na palubovke Banskej Bystrice, keď súpera sledoval 17 minút z lavičky, následne sa rozhodol preštudovaného súpera prekvapiť svojimi prihrávkami a gólmi za 3 minúty, z 0:3 vyrovnal na polčasových 3:3.

link na celý rozhovor:  tu

Filip MARTON: Je jedným zo štyroch najlepších hráčov vo svojej vekovej kategórie, jeden zo štyroch článkov, ktorý tvorili silnú štvorku reprezentácie do 19 rokov. S futsalom začínal v Prešove, odkiaľ k nám v lete prišiel a odvtedy oblieka dres MŠK Žilina. Vo svojom mladom veku hral v jednom roku za reprezentáciu do 19 rokov a zároveň aj za reprezentačné A-čko, je ním Filip MARTON . Minulý rok v drese Prešova strelil v juniorskej lige U-20 výborných 37 gólov, nestratil sa ani v drese futsalovej MŠK Žilina, v tej seniorskej. Je považovaný za tichého zabijáka, ktorý vie premeniť prakticky každú šancu a každý jeho pohyb v rozpätí 10 metrov od bránky súpera smrdí gólom!

link na celý rozhovor:  tu

Martin ŠTRBÁK: V auguste s nami absolvoval letnú prípravu, ale nakoniec jej záver odohral za Pinerolu 1994 Bratislava Ligu Majstrov na Cypre. Nakoniec nastalo niečo, s čím sme nepočítali, ale milo nás to prekvapilo a z Pineroly k nám putoval ešte v septembri, keď v minulom ročníku obliekal dres Wild Boys ´02 Bratislava. Neskutočný flegmatik akého nielen vo futsale, ale celkovo spoznáte iba jedného za svoj život. Futsalovo však veľmi cenný a vyspelý vďaka svojmu prehľadu, ale aj svojej presnej ľavačke. Vo svojich 24. rokoch veľmi skúsený hráč, ktorý okúsil aj reprezentačný chlebík.

link na celý rozhovor:  tu

Pavol MATEJOV: Ešte v septembri, presne 20. ležal na operačnom stole s kolenom, v októbri k nám prišiel z bratislavského Wild Boys ´02 Bratislava a v novembri už odohral svoj prvý zápas. Prvé prognózy opericáie vyzerali hrôzostrašne s plastikou kolena, ale nakoniec nebolo treba a my sme ho v novembri mohli privítať ako ďalšiu posilu v boji o futsalový titul a medaile. Je ním technický bojovník, ktorý ovláda futsalový systém, futsalové základy už ma zaryté v krvi a pre tým je veľmi užitočný. Aj preto si ho klub vybral a angažoval. Pavla MATEJOVA náš tréner veľmi dobre pozná, má s ním pozitívne skúsenosti tak nebolo čo riešiť a dohoda bola na mieste!

link na celý rozhovor:  tu

Kamil KOLENO: Minuloročný kapitán a z časti aj tohtoročný, keď v niektorých zápasoch viedol futsalový tím MŠK Žilina – Kamil KOLENO . Na ihrisku ho skôr vidíme ako pracanta, ktorý nevypustí ani jeden súboj, nikde neuhne s nohou a svojou nekompromisnou lavačkou skúša brankárov. Ale tí, čo ho poznajú tak vedia, že ide o veľmi skromného, niekedy až prehnane skromného človeka so zmyslom pre kolektívnosť. Tím je preňho prvoradý a aj preto je v kolektíve obľúbený!

link na celý rozhovor:  tu

Patrik ZAŤOVIČ: V lete, keď sa Pinerola 1994 Bratislava odhlásila z extraligy sme oslovili reprezentanta Slovenska, ale aj už Majstra Slovenska – Patrika ZAŤOVIČA. Rovnako ako väčšina hráčov tak aj Čiwo, ako ho všetci poznajú prešiel mládežníckymi reprezentáciami do 19 rokov a 21 rokov, aby následne putoval aj do seniorského A-čka. Odchovanec futsalového Podolia sa vyznačuje výbornou strelou, technikou a citom pre futsal. Zároveň je pre kolektív veľkým zabávačom a na ihrisku nabrúseným dravcom.

link na celý rozhovor:  tu

Marek BEVELAQUA: Jeden z najväčších talentov liahne MŠK Žilina Futsal je iba 17-ročný Marek BEVELAQUA, ktorý si svojím prístupom v tréningovom procese, ale najmä svojom futsalovou kvalitou vypýtal miesto v A-čku MŠK a bol jeho súčasťou od prvého zápasu až po posledný! Hráč s veľkým potenciálom, ctižiadovosťou, ale v takom mladom veku najmä kvalitou dostával postupne viacej príležitosti a nikdy trénera nesklamal. Do budúcnosti je pre klub veľkým prísľubom a prínosom! V kategórií U-20 bol jedným z lídrov tímu a aj on sa pričinil o vedúcu pozíciu v tejto kategórií v juniorskej lige na Slovensku.

link na celý rozhovor:  tu

Erik KAVČÁK: Ďalším hráčom, ktorý si prešiel reprezentáciou do 19 rokov pod krídlami terajšieho trénera Branislava Škorca, ale aj asistenta Mariána Ondruška (pozn. minulý ročník hlavný tréner MŠK Žilina Futsal) a má predpoklady aj pre seniorské A-čko je odchovanec nášho klubu – Erik KAVČÁK . Svoje juniorské časy si pamätá v drese Žirafy Žilina, ktorá je dnes súčasťou futsalového projektu MŠK Žilina. Ešte stále mladý, iba 22 ročný brankár ukázal svoju kvalitu a výkonnosť aj počas ročníka 2019/2020 a na januárovom turnaji v Khorfakkane (SAE) z neho boli hráči súpera zúfalí.

link na celý rozhovor:  tu

Filip VAKTOR: Ďalším do partie, ktorý je ešte stále juniorom, je pracant a malá-veľká motorová myš – Filip VAKTOR .On je jedným zo štyroch najlepších hráčov bývalej reprezentácie do 19 rokov, čo bolo minulý rok aj ohodnotené víťazstvom odbornej poroty v ankete Top Futsal za rok 2018 – objav roka. Svoju výkonnosť potvrdil aj v seniorskom drese MŠK Žilina Futsal, keď počas celého ročníka podával kvalitné a stabilné výkony! Keď má na niekom v budúcnosti náš klub stavať tak je to práve na takomto type hráča – cieľavedomý, ctižiadostivý, pracovitý, fyzicky a technicky veľmi kvalitný.

link na celý rozhovor:  tu

Matúš ŠEVČÍK: Tentokrát nám do rany padol mladý, ešte iba 19-ročný odchovanec MŠK Žilina – Matúš ŠEVČÍK. Ten si svojimi výkonmi vo futsalovej lige, aj výkonmi v reprezentačnom drese do 19 rokov postupne vybojoval miestenku v reprezentačnom A-čku. Cieľavedomý, technický a niekedy aj tvrdohlavý Ševo si ide za svojím cieľom a ten si plní už v tak mladom veku! 

link na celý rozhovor:  tu

Samo MARUŠINEC: Samo MARUŠINEC, hráč ktorý v minulom ročníku obliekal dres Wild Boys ´02 Bratislava, predtým dres Pineroly Bratislava, kde putoval z Nového Mesta. Hráč, ktorý vo svojich 26 rokoch reprezentoval seniorské A-čko, Akademikov, reprezentáciu do 19 a 21 rokov, ale najmä hráč veľmi zodpovedný, kolektívny, na ihrisku, ale aj mimo neho veľmi rozumný so snahou pomôcť každému!
V januári 2020 sa síce zranil na turnaji v Khorkaffane, SAE, ale aj po zranení si plnil svoju úlohu v kabíne. Predtým tú výkonnostnú, ktorú mal stabilnú a potom mentálnu, psychickú.

link na celý rozhovor:  tu

Dominik OSTRÁK: V čase, kedy nás všetkých trápi nový koronavírus COVID-19 a okrem prerušenie tréningového procesu sa predčasne skončila aj futsalová extraliga sme vyspovedali nášho kapitána Dominika OSTRÁKA. Čo si myslí o ročníku 2019/2020, ako bol spokojný, čo by chcel zlepšiť?

link na celý rozhovor:  tuMohlo by vás zaujímať

LIVE:4FSC o.z. - Futsal Team Levice

17.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Vláda SR prisľúbila finančnú pomoc klubom

15.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

Doplnené: Futsal si zatiaľ môže vydýchnuť

14.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: TNF Prievidza - ŠK Makroteam Žilina

12.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: Futsal Team Levice - 4FUN Futsal Team Bratislava

9.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: BSF ABJ Bochnia - ŠK Makroteam Žilina

5.9.2020 | JÁN PLOŠTICA

MŠK Žilina Futsal nedala v príprave šancu Baraberom

29.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Webinár: Zmeny pravidiel futsalu

13.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Seminár trénerov SFZ futsal už koncom augusta.

11.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

Nový predseda KR SF je Miroslav Ježík

2.8.2020 | JÁN PLOŠTICA

DOPLNENÉ ...Ďalší reprezentant Slovenska bude hrávať za Lučenec

25.7.2020 | JÁN PLOŠTICA

André LUIZ mení dres, sťahuje sa na Apeninský poloostrov

16.7.2020 | JÁN PLOŠTICA