PLAY-OFF 1/4-finále: Hostia v piatok bez gólov, dvojciferné víťazstvá Lučenca aj B.Bystrice

sobota, 30.04.2022|Posledná aktualizácia 6.5.2022 20:48

Štvrťfinále play-off odštartovalo v piatok tromi zápasmi, úvodná séria sa skompletizovala pred kamerami TV ESO v sobotu o v CITY Aréne v Prievidzi. Prekvapenia sme sa nedočkali, česť hostí zachránili Levice, ktoré ako jediný tím prekonal niektorého z domácich brankárov.

O víťazstve MIMELu Lučenec nebolo pochýb, zverenci Mariana Berkyho ovládli základnú časť bez straty jediného bodu. Novozámčania sa posledné týždne potýkali s viacerými zraneniami, či chorobami, napokon sa to prejavilo aj na ihrisku. Duel sa skončil jednoznačným víťazstvom favorita. Martin Směřička strelil 5 gólov, ďalšie 4 pridal Marcilio, ktorý sa vrátil na čelo tabuľky strelcov.

Aj v druhom zápase, ktorý hostila športová hala v Badíne, bol favorit jasný. "Vysokoškoláci" robili čo mohli, kompaktná hra B.Bystrice ale slávila úspech, po konečnom hvizde rozhodcov boli spokojnejší domáci. Hetrikom Patrika Krištofíka a Matúša Kyjovského sekundoval dvojgólový Marek Belaník.

Akadémia Pineroly mohla a chcela v Šaci prekvapiť, domáci Podpor Pohyb bol však proti. K prvému víťazstvu v sérii zavelil už v 8.minúte Bačo, keď potrestal chybnú rozohrávku hostí na polovici ihriska. Ešte do polčasu vniesol pokoj na futsalky zverencov Richarda Bača ďalším gólov Terpaj. Po obrátke zvýšil na rozdiel troch gólov Trojan, v závere podčiarkli víťazstvo ešte Fedor s Bačom.

Hlavne prvý polčas v Prievidzi medzi domácim CopyLeaders a levickým Futsal Teamom spĺňal prísne kritéria. Hral sa útočný a zaujímavý futsal, s množstvom šancí a krásnych akcií. Levice išli do vedenia, v ďalšom priebehu dokázali zmazať náskok domácich, polčas sa skončil spravodlivou remízou 2:2. Po obrátke ale už zverenci Marina Jukiča zapli na vyššie obrátky a po góloch zaknihovali prvý štvrťfinálový bod pred peknou diváckou kulisou.

1. štvrťfinále play-off (na 2 víťazné stretnutia):

MIMEL Lučenec - MŠK MYERSON Nové Zámky 18:0 (8:0)
Góly: 6., 10., 15., 28., 29. Směřička, 17., 26., 32., 40. Marcilio, 31., 39. Serbin, 17. Greško, 18. Grcić, 18. Čeřovský, 19. Ostrák, 27. Kulich, 28. Keszi, 37. Brunovský
/stav série: 1:0/

MIBA Banská Bystrica - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 11:0 (4:0)
Góly: 3., 5., 23. Krištofík, 12., 26., 31. Kyjovský, 10., 37. Belaník, 24. Rafanides, 36. Genčúr vlastný, 40. Čief

Podpor Pohyb Košice - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava 5:0 (2:0)
Góly: 8., 40. Bačo, 17. Terpaj, 24. Trojan, 35. Fedor

CopyLeaders Prievidza - Futsal Team Levice  7:2 (2:2)
Góly: 13., 31., 39. Petrušić, 12. Horvat, 21. Laco, 22. Delunas, 40. Sobota - 10., 13. Chamilla /stav série: 1:0/

PLAY-OFF 2.semifinále: MIMEL prvým finalistom, Levice vrátili sériu späť do Košíc

PLAY-OFF 1.semifinále: Víťazné vstupy Lučenca a Podpor Pohybu Košice, favoriti nezaváhali