logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

"Sporting bol lepší o dve triedy, potrebovali sme aj facku v lige," hovorí Doša. Získať šesť bodov proti Grécku je povinnosť

nedeľa, 28.02.2021|Posledná aktualizácia 28.2.2021 18:53

Martin Doša prišiel na reprezentačný zraz seniorského A-mužstva Slovenska po nie príliš vydarenom období jeho FK Chrudim. Ten vypadol v osemfinále Ligy majstrov proti silnému Sportingu Lisabon a v ligovej súťaži zaknihoval prvú prehru, keď nestačil na Svarog Teplice. Chuť si ale jeden z lídrov národného tímu chce napraviť v dvojzápase s Gréckom.


Čo všetko sa stalo od posledného reprezentačného zrazu?

Pripravovali sme sa v klube na Ligu majstrov. Stretnutie so Sportingom Lisabon bolo náročné, súper bol o dve triedy lepší ako my. Nedal nám šancu dostať sa do hry. Potom sme sa museli sústrediť na ligu. Pripravovali sme sa na ťažké zápasy. Jeden sme zvládli, ale proti Tepliciam sme prehrali. Dostali sme facku, čo je myslím si, že dobré, pretože po repre prestávke začneme makať, aby som ďalej bojovali o prvé miesto v tabuľke.

Bola to nečakaná prehra?

Ani nie nečakaná. Teplice majú dobrý tím, my sme nehrali úplne najlepší zápas. Do obrany sme hrali dobre, skoro do ničoho sme ich nepustili, ale prehru sme si už pýtali. Nehrali sme tak kompaktne ako jeden tím. Niektorí sa snažili hrať individuálne a podobe. Aj dobre, že sme tú facku dostali.

O cieli z nadchádzajúceho dvojzápasu proti Grécku sa asi ani nemusíme baviť...

Získať šesť bodov je naša malá povinnosť. Samozrejme, voči Grécku máme rešpekt a pokoru, ale myslím si, že sme trochu inde ako oni. Mali by sme tieto dva zápasy vyhrať. Potom postupový kľúč bude jednoduchší, nakoľko niektoré tímy z ostatných skupín dvakrát remizovali, čo nám hrá do kariet.

Dva nevydarené zápasy proti Azerbajdžanu a Moldavsku ste hodili za hlavu?

Nepovedal by som, že oba boli nevydarené. Jeden nevydarený bol, to bolo to Moldavsko. Proti Azerbajdžanu sme napriek výsledku hrali dobre a ukázali sme, že môžeme hrať aj s lepšími tímami. To Moldavsko nám nevyšlo. Vyhrávali sme, potom sme ich pustili a oni otočili skóre. Výsledok sme teda doháňali v powerplay, ale ja si myslím, že chlapci už na to nemyslia a sústredia sa na zápasy s Grékmi. Bude nás viac. Vrátili sa hráči, ktorí nemohli hrať prvé dve stretnutia.

Pauza medzi reprezentačnými zrazmi nebola ani mesiac. Ubehlo to rýchlo?

Po novom sa už stretávame aj v českej lige, kde je čoraz viac slovenských hráčov. Sme v kontakte, riešime veľa vecí, hlavne okolo koronavírusu. Naozaj neuplynula dlhá doba od predošlého zrazu. Každý si musí sám siahnuť do svedomia a povedať si, či sa naozaj zodpovedne pripravil, ale myslím si, že všetci sme pripravení. Ja som sa na zraz tešil. Kvôli tomu, že uvidíme chlapcom a že spoločne zabojujeme o náš cieľ.

Mohlo by vás zaujímať

Videorozhovory z Moldavska s Bačom a Belaníkom: Aký bol let a prvý tréning?

Včera

Do Moldavska ideme s jediným cieľom, výhra nás posúva priamo na EURO

10.4.2021

Zostrih zo zápasu proti Azerbajdžanu

9.4.2021

Proti Azerbajdžanu sme o výhru prišli 31 sekúnd pred koncom, máme však bod

8.4.2021

Brunovský je zdravotne v poriadku: "Motiváciu máme obrovskú, takáto šanca sa už nemusí opakovať"

7.4.2021

Preview: Čaká nás dôležitý zápas proti Azerbajdžanu, poraziť ho môžeme prvýkrát

7.4.2021

Turek: "Toto je najdôležitejších deväť dní celej kvalifikácie"

7.4.2021

Karpiak si pochvaľuje nového trénera a očakáva boj v kvalifikácii o EURO aj vo štvrťfinále proti Sparte

6.4.2021

Rick odohrá proti Azerbajdžanu 100. zápas za národný tím Slovenska, plzenskú výhru v základnej časti nepreceňuje

6.4.2021

Drahovský po ďalšom góle Barcelone živí šancu na play-off, najskôr však úsilie venuje snahe postúpiť na EURO 2022

6.4.2021

Berky: "Všetci hráči aj realizačný tím sú namotivovaní tak, že ideme dosiahnuť náš cieľ"

6.4.2021

Oznam pre médiá na dvojzápas Slovenska proti Azerbajdžanu a Moldavsku

5.4.2021