logo
  • KONTAKTY
  • ANKETY

Fyzická hra "Šošonom" nevoňala: Krištofík bol sebakritický, Vašek chválil bojovné srdce Nových Zámkov

nedeľa, 11.10.2020|Posledná aktualizácia 12.10.2020 07:53

Program 3. kola Varta futsal ligy otvoril vo štvrtok duel pod Dubňom, kde pricestovali hráči MŠK MAYERSON Nové Zámky. Favoritovi, ktorým bol MŠK Žilina FUTSAL, celkom sťažili povinnú cestu za tromi bodmi.


Vyvíjalo sa to podľa očakávaní. V 2. minúte bolo už 2:0 pre zverencov trénera Branislava Škorca, vzápätí prišiel aj tretí góly. Potom však dvakrát udrel kapitán hostí Patrik Vašek a dráma bola na svete. Navyše to mohlo byť ešte prijateľnejšie: "Za stavu 0:3 sme sa nepoložili, ale dali dva rýchle góly a vyhecovali sa. Potom naša kontra skončila na žrdi, mohlo to byť 3:3, no z následného protiútoku upravil súper na 2:4, čo našim mladým mužstvom zatriaslo. Vzápätí sme dostali pred prestávkou ďalšie dva góly," uvedomoval si silu zlomového momentu Vašek.

Po prestávke sa dvakrát presadil Matejov, potom už 19 minút a 26 sekúnd Novozámčania neinkasovali: "Do kabíny sme išli za stavu 2:6 a povedali si, že nechceme dostať debakel, aby si ľudia, ktorí zápas nevideli, neprečítali, že sme dostali dvojciferný počet gólov. Odohrali sme dôstojný zápas. Do zápasu sme išli s tým, že sme chceli ukázať, že sa dokážeme pobiť aj so silnými tímami ako je MŠK Žilina. Chceli sme odohrať dôstojný zápas, čo sa nám aj podarilo. Ukázali sme naše srdiečko, keďže kvalita bola na strane súpera. Zlepšujeme sa od zápasu k zápasu, to je pre nás podstatné. Náš tím tvoria hlavne mladí hráči. Trénujeme, makáme, tak snáď to bude do budúcna lepšie," verí Patrik Vašek.

Debut za MŠK Žilina FUTSAL absolvoval Patrik Krištofík. Zranenie kolena mu nedovolilo zasiahnuť do úvodných dvoch kôl, v tom treťom to už prišlo a hneď strelil dva góly: "Som za ne rád, ale z mojej strany to nebol optimálny výkon. Cítil som, že koleno stále bolí a spravil som aj chyby," úprimne sebakriticky poznamenal: "Čo sa týka tímu, tak začali sme dobre, urobili si náskok, ale potom Nové Zámky dvomi brejkami znížili na 3:2, no našťastie nám to neurobilo škrt cez rozpočet. Pokračovali sme ďalej, do polčasu sme zvýšili náskok. V druhom polčase sme trošku vypli. Ten výsledok mohol byť pre nás oveľa krajší, ale na druhej strane šance mali aj Nové Zámky, brankár Erik Kavčák nás podržal, preto môžeme byť spokojní," hodnotil stretnutie.

Hráči tímu z južného Slovenska sa pokúsili vyviesť favorita z miery tvrdšími zákrokmi, no často to bolo v súlade s pravidlami. Nedá sa povedať, že by Novozámčania hrali zákerne, ale proste pritvrdili: "Bolo vidieť, že fyzická hra nám nevonia. Na druhej strane, niektoré zákroky boli podľa mňa za hranicou tolerancie a potom je to na rozhodcoch, že ako to posúdia. Vyhrali sme však a to je pre nás podstatné," dodal Patrik Krištofík.

"Vedeli sme, že zápas s Novými Zámkami nebude ľahký aj napriek tomu sme do zápasu vstúpili výborne keď sme dokázali skórovať hneď na začiatku zápasu 3 gólmi. Keďže sme sa uspokojili s výsledkom tak súper nás potrestal 2 rýchlymi gólmi. Tréner hneď zobral oddychový čas, kde sme si povedali taktické veci a do polčasu sa nám podarilo streliť ešte 3 góly a hru sme stabilizovali. Druhý polčas sme už kontrolovali priebeh, kde sme strelili ešte 2 góly a zápas sme dotiahli do víťazného konca," povedal pre klubový web mskzilinafutsal.sk líder tímu Marián Hudek. Report zo stretnutia si môžete prečítať aj na webe "Šošonov".

Foto: mskzilinafutsal.skMohlo by vás zaujímať

"Či prší alebo sneží, z bicykla nezleziem," smeje sa Kamdem. Prievidza má perspektívny tím, pomáha aj milá Janka

23.10.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Žreb Ligy majstrov bude 27. októbra: Súpera spozná Mimel Lučenec aj duo Doša - Hudaček

13.10.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Levice vo vyrovnanom stretnutí tesne porazili Prievidzu

11.10.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

LIVE: TNF PRIEVIDZA - FUTSAL TEAM LEVICE (TV ESO)

10.10.2020 | JÁN PLOŠTICA

Lučenec uspel aj v šlágri 3. kola, v Komárne sa písala história

10.10.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

LIVE: FUTSAL TEAM KOMÁRNO - ŠK MAKROTEAM ŽILINA (HUSTE.TV)

9.10.2020 | JÁN PLOŠTICA

LIVE: MIMEL Lučenec - Ridop MIBA Banská Bystrica

9.10.2020 | JÁN PLOŠTICA

Novozámčania pod Dubňom hrýzli, MŠK Žilina FUTSAL však potvrdil pozíciu favorita

9.10.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

LIVE: MŠK ŽILINA FUTSAL - MŠK MAYERSON NOVÉ ZÁMKY (TV ESO)

9.10.2020 | JÁN PLOŠTICA

3. kolo Varta futsal ligy tipuje Dominik Ostrák

8.10.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Preview 3. kola Varta futsal ligy: Do Lučenca pricestuje Ridop MIBA, Komárno sa pokúsi využiť zlú formu Makroteamu, vyrovnaný duel v Prievidzi

7.10.2020 | MATEJ KUBOVE KUBOVE

Všetky stretnutia 3. kola Varta Futsal Ligy v live prenosoch

7.10.2020 | DUŠAN DOBŠOVIČ